Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

Filament için ilk etapta abs pla hangisini alalım. N11 e bakıyorum da ücretsiz kargo ile 70 tl ye bir kaç marka var Facebook ta çıktılarını gordugum markalar  ESUN ve 7hills
Sizin fikriniz nedir

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

overlok

Alıntı yapılan: muhendisbey - 16 Ağustos 2016, 22:05:59
3 boyutlu yazıcıda kullanacaksanız kaplin yerine başka bir malzemede kullanabilirsiniz.
Örneğin ufak bir boru parçasını (çok esnek olmayan) kelepçe ile millere tutturabilirsiniz.
Evet hocam öyle düşünüyorum. Kaplinleri unuttum sipariş verirken. Şimdi 1 ay beklemiyim iki tane için diye hırdavatçılara bakmıştım.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

muhendisbey

İlk etapta PLA alın, markası çok fark etmez, zaten ayarı oturtana kadar baya malzeme harcıyorsunuz. Yok test parçası basayım yok şu modeli deneyeyim gibi...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

EMP_Otto

Arkadaslar kargolarınızı kontrol etmeyi unutmayın.
Bu işler zordur,özveri ister...

yolcu27

Alıntı yapılan: muhendisbey - 16 Ağustos 2016, 23:50:55
İlk etapta PLA alın, markası çok fark etmez, zaten ayarı oturtana kadar baya malzeme harcıyorsunuz. Yok test parçası basayım yok şu modeli deneyeyim gibi...

tamam hocam ozaman ben birini alayım teşekkürler

DEno_12

Alıntı yapılan: yolcu27 - 17 Ağustos 2016, 09:34:44
tamam hocam ozaman ben birini alayım teşekkürler

Toplu alım için fiyat da alabilirsiniz. Talep toplayabilirsiniz. Ucuz marka bir 1kg PLA için.

Tlepsh

PLA filament için organizasyon olursa ben de katılırım.

Oluşan fiyata göre 1 veya 2 kg alabilirim.

overlok

Benim çerçeve az önce geldi. İş yerinde olduğum için paketini açmadım. Akşam eve rahat götürürüm, kontrolünü yaparım. Teşekkürler @EMP_Otto
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

MC_Skywalker

Kalibrasyon yaparken hataları rahat göreceğimiz bir renk seçip ona göre Filament almalı. Ben mavi gri karışımı tercih etdeceğim gibi

yolcu27

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 17 Ağustos 2016, 13:09:28
Kalibrasyon yaparken hataları rahat göreceğimiz bir renk seçip ona göre Filament almalı. Ben mavi gri karışımı tercih etdeceğim gibi

işte bu gibi tüyolara ihtiyacımız var . hataları nasıl renkler daha net gösterir ona göre alalım.

benimde kargom yarın şubeye gelecekmiş sordum sabah

MC_Skywalker

çerçeve de geldi. Tamperli cam almayı unutmuşum:). onu da hallettim mi tamadır. siz nerelerden aldınız tamperli cam'ı.

Andromeda

Nalburlarda şeffaf plastik borular oluyor..
internette birisi kaplin yerine kullanmış 3 boyut yazıcıda..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

mert3162

Benimkide geldi "ADRESTE BULAMAMIŞLAR" bütün gün evdeyim oysaki hatta kameralardan kontrol ettim sokağıma bile girmemişler.4440606 arayıp bildirdim.

Yarın teslim etmezler ise direk avukatımı çağırıp işlem başlattıracağım.Sanırım bu suça "yalan beyanda bulunma suçu" denilebilir diye biliyorum."vermedikleri bir hizmet için vermiş gibi davranmayla" da ilgili bişiyler bulabileceğime eminim
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

DaRt

Benim çerçeve de geldi. @EMP_Otto emeğine sağlık. Çok teşekkür ederim. İnceden başladım toplamaya, 4 adet lm8uu ve indüksiyonlu miller eksik. Onları da yakında tamamlarım.