Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

mert3162

Kargo ile görüştüm tekrar bu arada @EMP_Otto yarın gidip şubeden alacağımı kendilerine bildirdim.Adamlar şaka gibi apartmanın önüne kadar gelip teslim etmek için zahmete girmeyip kapıya "kargo teslim ihbar formu"nu yapıştırıp gitmişler.Kameralardan kontrol ediyorum hiç bir şekilde zile basma girişimi bile yok.

Kamera kayıtlarını da avukatıma göndereceğim birazdan yarında gidip teslim alacağım kargoyu ama bunuda yanlarına koymayacağım arkadaş parasını veriyorsam o ürün evime kadar gelecek.(Mesele para meselesi yada vs değil bu tutuma çok sinirlendim)

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

omereliusuk

o da bir şey mi bizim mahalleye bile uğramamışlar. TESLİM EDİLEMEYEN KARGO yazısı kargo takipten çıktı. ola ki evde olmam diyerekten karşı komşum olan etliekmekçinin adresini vermiştim.

muhendisbey

Sırf teslim etsinler diye evin adresini verdim. Erinince görevliye bırakıyorlar.

MNG'ye teslim edilen kargolarım evliya çelebi gibi Kayseri'yi semt semt dolaşıp öyle geliyor bana.
En son bizim bölge Konya'ya bağlıymış müdürüyle konuştum. Arkadaş ne gareziniz var diye. İstanbul'dan 1-2 günde gelen kargo Kayseri'de 4-5 günde teslim ediliyor.
Kargoyu yollayan arkadaşınız şubenizi söylesin, o şubeye göndersin dedi. "Oldu, konum atayım istersen" diye içimden geçirdim.
Bir ara da dağıtıcı ameliyat olmuşta, başka dağıtıcı benim kargomu dağıtamazmışta... Gevşek adamlar.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

omereliusuk

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 12 Ağustos 2016, 20:57:55
Benim kullandığım ölçüler;

Miller:
2x410mm,
2x380mm,
2x322mm

Gijonlar:
2x430mm M10
4x206mm M8
2x310mm M5
bu ölçüler parklı olan ölçüler mi idi?
@muhendisbey +40 yapacağımız malzemeler hangileriydi.

muhendisbey

Çerçeveler geldi, inceleyemedim henüz.

@omereliusuk
Ezberimde yok maalesef. Muhtemelen eklenmiş ölçüler bunlar.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: omereliusuk - 17 Ağustos 2016, 20:53:55
bu ölçüler parklı olan ölçüler mi idi?
@muhendisbey +40 yapacağımız malzemeler hangileriydi.

bunlar dökümandaki ölçülerin birebiri dir. ekleme çıkarma yoktur.

EMP_Otto

Arkadaslar kargo hakkında sıkıntısı olan var mı?Kargoda görünmeyen kargo var mı?

Ürünlerde sıkıntı var mı?İyice paketlemiştim ama
Bu işler zordur,özveri ister...

yolcu27

Alıntı yapılan: EMP_Otto - 18 Ağustos 2016, 07:34:33
Arkadaslar kargo hakkında sıkıntısı olan var mı?Kargoda görünmeyen kargo var mı?

Ürünlerde sıkıntı var mı?İyice paketlemiştim ama

ben bugün teslim  alacağım kısmetse. Şubeye bugün gelir denilmişti sorduğumda.

MC_Skywalker

deliklerde diş sıkıntısı var.

birinde diş sağlam diğerinde diş yok.

EMP_Otto

Hocam diş hiç mi açılmamıs yoksa capaklar temizlenirken içine çapak mı kaçmış?
Bu işler zordur,özveri ister...

MC_Skywalker

hiç diş yok. büyük ihtimalle unutmuşlar

yolcu27

[IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/5fe7fa2a11f22f58f8a00fa51164d5f9.jpg[/img]

Elime ulaştı teşekkürler

Delik içi capaklar var ama sorun değil sanırım gider vidalarken. 

Birde bunu direk bu şekilde mi kullanalım yoksa boya yaptıralım mi.  Uzerinde çizikler filan var makina izleri filan var benim için sorun değil bunlar. Ama sizce nasıl yapalım boya vs olsun mu.

Tlepsh

@EMP_Otto

Hocam ben sorunsuz teslim aldım bu sabah, yer Muğla. Kargoda bir hasar yok ve gördüğüm kadarıyla kesim ve açılan dişler problemsiz.

Emeğinize sağlık, tekrardan çok teşekkür ederim.

MC_Skywalker

vida deliklerinde kaşılığı dek olmayanlar var

step motorlardan birini ancak 3 vidayla monte edebildim. diğerini delikleri denk getirmek için uğraşıyorum. tepedeki mili sabitleyecek parçaların vida delikleri kaçık parçaları monte edemedim.

muhendisbey