SD kart aktarım hızı neden yavaş?

Başlatan Andromeda, 14 Haziran 2016, 17:15:08

Andromeda

Sd kartı usb adaptör ile pc ye takıyorum..
350 mb data aktarımı dakikalar sürüyor..10 -15 saniye sürmesı gerekmez mi?
  sd karttaki 8 GB bilgiyi aktarmak istedim..yarım saat kadar süreceğini anlayınca iptal ettim..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

RaMu

Usb adaptör kalitesiz mi?
Her sd kartta aynı yavaşlıkta mı?

Sd kartı telefon ile bilgisayara bağlama şansın varsa seçenek olabilir.

Hızı epey düşük olan kimin ürettiği meçhul sd kartlarda var.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

engineer

Ayrıca kopyalanacak dosya sayısı fazlaysa sürede doğal olarak artar. Kopyalama hızını veri boyutu ile kıyaslamak doğru olmaz.

Andromeda

Geçen sene aldığım 16gb kingston kart..
telefona taktım.. 350 mb dosya pc ye aktarma yaklaşık 25 sn sürdü..hızlandı yani..
sd adaptörleri pc ye takınca bu aygıt daha hızlı calısabilir usb 2.0 vs..diyor..
adaptorler uyduruk galiba ...pc nin usb lerinde birşey olsa telefon ile aktarırken yavas olurdu
bugun 32 gb kart aldim ve 26 gb dosya yukleyecegim ..adaptör ile birkacsaat surer herhalde..
nasıl iş bu..! ustelik bir sd kartdan diger sd karta yukleyecegim..

mesaj birleştirme:: 14 Haziran 2016, 18:25:02

Adaptör dediğim şunun gibi birşey
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

RaMu

Problem belliki usb sd kart dönüştürücüde.

Yinede elbette SD kartların hız sınıfları var,
speed class, sd card associations.com da güzel bir tablo vardı bununla ilgili.

Eklediğin fotodaki kart C sınıfı hızdan bir kart,
içindeki rakam okunmuyor,
altdaki tablodan (minimum yazma [aslında okumada aynı denebilir] hızını gösteren tablo) hızına bakabilirsin.
HC yazan kısımda High Capacity yani 4gb dan büyük bir kart olduğunu ve,
HC protokol komutlarını (kullanıcıyı pek ilgilendirmez aslında) desteklediğini belirtiyor.

Tabi bu hızı alabilmek için asıl önemli olan kartı okuyan-yazan donanımın bu hızı sağlayabilmesi, birde
ne kadar çok parçalı bir dosya işleniyor ise hız o kadar düşer.

Micro SD yi SD ye dönüştüren adaptör ise
tamamen fiziksel bir dönüştürücü,
büyük yuvaya uymasını sağlamaktan başka bir işlevi yok.

Bazı kartlarda hem U hemde C sınıfı işaretleri vardır, buda
kartın iki protokolüde desteklediğini ve
kartı kullanan donanım hangisini kullanabilirse o hızda çalışacağını belirtir.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

engerex

Linkteki benzer ürünlerden kullanmıştım. Fiyatına göre çok çok hızlı. Hatta o dönem kullandığım en hızlı okuyucu idi (20mb görüyordu).

http://m.gearbest.com/memory-cards/pp_280455.html

Sizin kullandığınız ve notebook a entegre okuyucular oldukça yavaş.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: elek - 14 Haziran 2016, 17:58:27
Geçen sene aldığım 16gb kingston kart..
telefona taktım.. 350 mb dosya pc ye aktarma yaklaşık 25 sn sürdü..hızlandı yani..
sd adaptörleri pc ye takınca bu aygıt daha hızlı calısabilir usb 2.0 vs..diyor..
adaptorler uyduruk galiba ...pc nin usb lerinde birşey olsa telefon ile aktarırken yavas olurdu
bugun 32 gb kart aldim ve 26 gb dosya yukleyecegim ..adaptör ile birkacsaat surer herhalde..
nasıl iş bu..! ustelik bir sd kartdan diger sd karta yukleyecegim..
Farklı USB portları deneyiniz. Fark olmazsa,
Öncelikli olarak anakartın sürücülerini (USB ve HOST kontroller) güncelleyip yeniden test ediniz.

Andromeda

Öneriler için sağolun...
problem kullandığım usb adaptör kaynaklı sanırım..başka bir adaptör ve ayrıca roadkil unstoppable programı ile ortalama 10 mb/sec hizi ile kopyaladim 7 gb' ı...
bu programı uzun dosya adlarinı kopyalarken windows un cikardigi problemi cözmek icinde kullanmıştim..