Elektronik üzerine bir meslek yüksek okulu arıyorum

Başlatan hesap123, 17 Haziran 2016, 21:39:29

hesap123

Biraz konu dışı olacak ama bu konuyu tam yerinde araştırdığımı düşünüyorum.
Ben özellikle mikroişlemci dersi yoğun olan bir okul arıyorum.Aslıda şöyle anlatsam daha iyi olur.Ben meslek lisesi bitirdim.Mikroişlemci dersi vardı vardı da yoktan farkı yoktu...Mikroişlemcinin m si anlatılmadı ve aynı şekilde diğer meslek derslerimizde hemen hemen dersler boş gibiydi.Yani üniversitede de bu tarz bir sıkıntı ile karşılamak istemiyorum.Sınava girip 4 yıllık okul kazanma şansım yok ilk okulu bitirdiğim bilgimle duruyorum lisede üzerine bir şey katılmadı desem yeri var.Ama elektronik konusunda iddalıyım.Birisi bir şeyler anlattığı sürece çok rahat anlayabiliyorum.Birde mikroişlemci programlamak için kullanılacak dilde önemli.Öncelikli tercihim mikroc bu dili ilk sırada tutma nedenim: arm işlemci . atmel işlemci ve pıc olmak üzere benim bildiğim bu dil ile 3 farklı işlemcide programlanabilir. ccsc'de olabilir bol miktarda türkçe kaynak var, keil gözüme biraz zor göründü ama yapılabilir bir de türkçe kaynak yok gibi.
Derdimi biraz anlattığımı düşünerek bana önerebileceğiniz 2 yıllık meslek yüksek okulu varsa yardımcı olursanız sevinirim.İlgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.