Aranızda bu işi bu fiyata yapacak varmı?

Başlatan zengdai, 28 Haziran 2016, 01:52:57

zengdai

Bütün malzemeler bizden olacak. İndüksiyonlu kombi yapılacak, bir kombide olan herşey olacak, kontrol devresi basılacak ekranlı tuşları herşeyi ile teslim edilecek, İndüksiyonlu ısıtıcı hazır alınabilir. Teslimatta kablo bağlantıları olacak, biz sadece kalan mekanik bağlantıları yapacaz. Buna toplam 2000 tl diyoruz, bu fiyata mümkünmü? Sadece öğrenmek istiyorum

muhendisbey

Bu fiyata kontrol kartını bile yaptıramazsınız. Böyle bir projeye 20.000TL altında bir rakam söylenirse düşünmeden atlayabilirsiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

hgs

5000 liraya yaparım diyen çıkar arkadas yaptırırda, sonucta elde edilen ürün kalitesi ne olur?

2 röle 2 in 1 mcu 1 lcd degilmi altı üstü? Olur herhalde...

HeCToR

Kontrol kısmı istenilen özellikler neler ?
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

universitelim54

10 bine ben otomasyonunu yaparım... kartını hazırlar semasını cizer kullanma klavuzunu yazar gonderirirm

esensoy

Evvelsi sene bu projeyi Kosgeb e sunmuştum da kurulda kelli felli hocalar fizibil değil diye red etmişlerdi, sağolsunlar,

Muhendisbey e katılıyorum, paranızı bu şekilde sokağa atmayın, 1 pcb baskısı, dizgisi, bir de tuş takımı ve etiketleri için fiyat alsanız 2000 tl tutar zaten,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

zengdai

Alıntı Yap10 bine ben otomasyonunu yaparım... kartını hazırlar semasını cizer kullanma klavuzunu yazar gonderirirm       
Peki devre basılı montelimi gelecek?

Kontrol kısmında sıcaklık kontrolü isteğe göre artırıp azaltma, peteklere ve banyoya gidecek valflerin kontrolü, pompanın kontrolü, lcd ekranda basit kullanıcı yönlendirme

zanax34

böyle  bir şeyi neden kendiniz yapmaya  çalışıyorsunuz onu anlıyamadım ????
hazır alsanız daha  iyi olmaz mı ?  ben 9 ay önce evime bosch marka kombi aldım 1.800 tl ye  son taksidi  bu ay bitiyor  gayet de  güzel çalışıyor ... alaman malı .. :D

tekosis

Ürünü aldıktan sonra çıkacak problemlerde muhattab bulmak önemli. Fiyat alırken bunu da düşünün.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

muhendisbey

Alıntı Yapİndüksiyonlu kombi yapılacak, bir kombide olan herşey olacak

5-10 bin TL'ye yapacaksınız. Emin misiniz? Kaçınız indüksiyonlu ısıtma sistemi ile uğraştı? Kaç amperlik kaç voltluk güç devresi tasarlayacaksınız?

5-10 bin TL ye bu işi hakkını verecek varsa gelsin metal eritme fırını üretelim. aynı işin laciverti.
http://www.induksiyonmakinalari.com/35KW-INDUKSIYONLA-METAL-ERGITME-OCAGI,PR-40.html
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Firzen

Alıntı yapılan: muhendisbey - 28 Haziran 2016, 03:19:37
5-10 bin TL'ye yapacaksınız. Emin misiniz? Kaçınız indüksiyonlu ısıtma sistemi ile uğraştı? Kaç amperlik kaç voltluk güç devresi tasarlayacaksınız?

5-10 bin TL ye bu işi hakkını verecek varsa gelsin metal eritme fırını üretelim. aynı işin laciverti.
http://www.induksiyonmakinalari.com/35KW-INDUKSIYONLA-METAL-ERGITME-OCAGI,PR-40.html

Onun içinde ben Sanayi destek programına başvuru yaptım red yedim. Yapılması için GANT Projesi bile hazırlamış kullanacağım sistemin maliyetine kadar rapor hazırlamıştım.
Kararsız...

HeCToR

@muhendisbey metal eritme fırını fiyatıda çok iyiymiş yapılsa hiçte fena olmaz ama satış pazarı nasıl acaba 8-)
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

trinity

Bizim şirketimizde buna benzer bir projemiz vardı, bir ürün geliştirme ekibi kurmaya karar verdik. ama tecrübeli personel çok para istiyordu, patronumuz dedi ki yeni mezun bir kaç mühendis tekniker alalım, otursunlar 3-5 ayda yapsınlar acelemiz yok. Bir sene geçti doğru düzgün çalışan bir ürün geliştirilemedi, hep bir aksaklık hep bir sorun, daha sonra bu yeni mezun arkadaşlar başka şirkete geçtiler. Bizde projeden vazgeçtik. Hem vaktimize hem paramıza yazık oldu.

mihri

Alıntı yapılan: trinity - 28 Haziran 2016, 08:43:00
patronumuz dedi ki yeni mezun bir kaç mühendis tekniker alalım, otursunlar 3-5 ayda yapsınlar acelemiz yok.

Şu patronlara hayranım arkadaş...
"Eppur si muove!"

engerex

Alıntı yapılan: trinity - 28 Haziran 2016, 08:43:00
Bizim şirketimizde buna benzer bir projemiz vardı, bir ürün geliştirme ekibi kurmaya karar verdik. ama tecrübeli personel çok para istiyordu, patronumuz dedi ki yeni mezun bir kaç mühendis tekniker alalım, otursunlar 3-5 ayda yapsınlar acelemiz yok. Bir sene geçti doğru düzgün çalışan bir ürün geliştirilemedi, hep bir aksaklık hep bir sorun, daha sonra bu yeni mezun arkadaşlar başka şirkete geçtiler. Bizde projeden vazgeçtik. Hem vaktimize hem paramıza yazık oldu.
Adamlar çok güzel tecrübe edinmiş.