Sas tan Sata cevirici sorunu.

Başlatan vedo35, 02 Temmuz 2016, 16:04:37

vedo35

Arkadaslar elime eski bir server'dan birsuru sas disk gecti. HP marka 300gb ve 146 gb 3.5 inc diskler. Ben bunlari yedekleme elemani ve evdeki multimedia player'a film ve muzik arsivi olarak kullanmayi dusundum. Ama aliexpres ve ebaydan aldigim ceviricilerin hicbiri bir ise yaramadi. HD nin motoru bile donmuyor. Aldigim urunler asagida. Bu tur seyleri kullananlar varmi? Yada benmi yanlis urun satin aldim? Simdiden tesekkur ederim.

http://www.aliexpress.com/item/SAS-29-Pin-to-SATA-7-Pin-X-2-Adapter-Interposer-Card/32331968036.html?spm=2114.13010608.0.117.7fuA9y

http://www.ebay.com/itm/7-Pin-SATA-Serial-ATA-to-SAS-29-Pin-4-Pin-Cable-Male-Connector-Adapter-DE-/172176074874?hash=item28167e687a:g:QBIAAOSwxvxW77~C
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

vedo35

Tesekkurler ben bunlari gormustum ama ilk once ucuz olandan baslayayim dedikce bana gittikce pahaliya maloldu  ;D >:( Siz bu urunu kullandinizmi? Calistimi?
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

engerex

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: vedo35 - 02 Temmuz 2016, 17:15:21
Tesekkurler ben bunlari gormustum ama ilk once ucuz olandan baslayayim dedikce bana gittikce pahaliya maloldu  ;D >:( Siz bu urunu kullandinizmi? Calistimi?
Ben o ürünü kullanmadım. Ancak eski tip SCSI bağdaştırıcıları ile uğraştım.
PCI kart olarak satılan ve U320 SCSI den SATA 2 portlarına dönüştüren ürün kullanmıştım.
Yıllar önce oldukça pahalıya temin edebilmiştim, ama işimi görmüştü. O PC yi de birisine satmış idim  ;D
Tercihlerinde kendi aygıtlarının özellileri oldukça önemlidir. Her SAS bağlantısı diğer SAS ürünlerine uymayabiliyor. HP bu konuda özel aygıtlar kullanıyor ve bağlantıları dahil soket yapısı bile değişiklik gösterebiliyor.
Özellikle HP nin 2.5inch SAS disklerine özel hayranlığım vardır.  :)