PCB birleştirme

Başlatan ByTEK, 01 Eylül 2016, 17:46:31

ByTEK

Yapmış olduğum bir devrede modüler yapı kullanmak istiyorum. Aynı devreleri birden fazla kullanmak için ortak pinleri birleştirmeliyim. İhtiyacım kadar adeti birbiri ile birleştirip kullanmak istiyorum. Kablo ile yapabilirim ama pratik olarak kullanabileceğim ve piyasada bulabileceğim bir header yada pin yada connectör her ne ise nasıl birşey kullanabilirim. ?

iki pcb arasında ortak 10 adet pin var. pcb modül boyutları bir kredi kartı büyüklüğünde.

hgs

2x5 pin IDC Flat kablo ile birleştirebilirsin. Kabloyu kendin istediğin boyutlarda kolayca yapabilirsin.

2x5  2.54mm soket koyman yeter.

Mr_YAMYAM

ByTEK

evet aklımdaki böyle birşey.

aşağıdaki resimde gördüğüm soketin tam adı nedir ? hem erkek hem dişi olacak şekilde.

hgs

2X5 BOX HEADER 90C KİLİTLİ

Resimdeki ürünü kullanmanız yeterli. Kablolar her 2 taraftada bu sokete giriyor.

ByTEK

Alıntı yapılan: hgs - 01 Eylül 2016, 18:07:51
2X5 BOX HEADER 90C KİLİTLİ

Resimdeki ürünü kullanmanız yeterli. Kablolar her 2 taraftada bu sokete giriyor.

Hocam kablo değilde direkt pcb leri yanyana birbiri ile bağlamak istiyorum. Sanırım 2X5 BOX HEADER 90C MALE ve 2X5 BOX HEADER 90C FEMALE kullansam işim hallolacak.

mesaj birleştirme:: 01 Eylül 2016, 18:20:19

Aklıma ne çok yatan aşağıdaki ürün. standart 90 derece erkek ve dişi pin header.

http://www.robotistan.com/1x40-90-disi?gclid=Cj0KEQjwo5--BRCS8ceLjv-XppUBEiQAGp15ED-0u0467qkDPOBXs_NPigIEpU7Z2a2O1A8awQYkC6EaAkAP8P8HAQ

hgs

2 sıra pin header alacaksın 90 derece erkek ve dişi. 2x5 kesip kullanacaksın.

Tek sırada kullanabilirsin yükseklik fazla olmaz. 2x5 daha saglam olur. 5 tane 10 tane tek sıralı yanyana getirdikçe tek sırada sorunlar çıkacaktır.