birileri digitürkü çözen kart satıyor..

Başlatan nuri osman paşa, 09 Ocak 2003, 08:59:45

nuri osman paşa

:oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:
arkadaşlar aşağıdaki sitede bir akıllı kart satıyorlar...digitürk alıcısının girişine takılıyor gerçek digitürk kartıda buraya takılıyor...ayda 13 milyon ile standart pakete üye oluyorsunuz diğerlerinin şifresini kırıyor ardından tüm spor film kanalları ücretsiz oluyor.

şimdi adamlar bunu 120 dolar+10dolar postalama olarak satıyor...benimde böyle bir şeye ihtiyacım var ama gelgelelim elektronikçiyiz ya...hazırını almak olmaz..mutlaka bizim yapmamız lazım...pic bilgim ve elektronik bilgim iyidir ama hiç smart kartlarla uğraşmadım...biraz araştırdım ama olayı çözemedim...şimdi işi bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum...zaten parça olarak tutacağı olsa olsa max. 20$...

* olayın mantığı nedir?
* yazılım, devre ve pcb şeması hazır varmı?
* bu tip kartlarla başka neler yapabiliriz?

tüm arkadaşlara selamlar...

Http://......................... :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:
Elkn.Müh.NURi OSMAN MIZRAK [email]n_o_mizrak@hotmail.com[/email]

cagdasinal

diğiturk cozsek neolcak bize madalyamı takacaklar onunla ugrasacagimiza digital tv kartı al dahada ucuz :)
team force turkey

byka

Sevgili nuri osman paşa bu konu hakkında daha oncede birisi bir seyler acmıs tı bu konuda bizim board da konu acmayalım diye soylemiştik istersen boyle kalsın

o konuda da cok profesyonel baska boardlard da varmıs hem onlara bırakalım
ne dersin.cevabından sonra bu baslıgı kitleyecegim
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

hamit

evet arkadaşlar byka dostumuz doğru söylüyor bu konuyu buraya hiç bulaştırmasak daha iyi bu olay yüzünden bazı bord ların ve arkadaşların başları bayağı ağırdı çünki.
biz kendi yolumuza devam edelim bazı şeyler içinde para harcamak gerekiyor her şeyi kendimiz halledicezz diye bir kural yok yoksa yapılan işlerin kalitesi düşer kendimizi odaklayamayızz bence
saygılar

ayquem

zor olanı başarmak daha iyi olmaz mı yani kafamız çalışıyorsa

DumrulBey

Alıntı yapılan: "byka"Sevgili nuri osman paşa bu konu hakkında daha oncede birisi bir seyler acmıs tı bu konuda bizim board da konu acmayalım diye soylemiştik istersen boyle kalsın

o konuda da cok profesyonel baska boardlard da varmıs hem onlara bırakalım
ne dersin.cevabından sonra bu baslıgı kitleyecegim

Byka kareşim ifade şeklinden dolayı seni kutlarım. Tam bir moderatöre yakışır şekilde konuşmuşsun. Gerçekten çok hoşuma gitti. Bence burası bu tür şeylere istek olmaması için açık kalsın, gerekiyorsa sansür konsun. Kanaatimce bu daha iyi olacaktır. Tabii kilitlenmesi görüntülenemeyeceği anlamına gelmiyorsa o da olur.

Nuri Osman Paşa arkadaşıma ise maalesef biraz kızdım. Açıkçası ben moderatör olsaydım biraz daha katı olurdum. Zira zihinlerimizi, tecrübelerimiz ve bilgilerimizi bu tür boş işlere harcıyoruz çok üzülüyorum. Onun yerine DigiTürk'ten daha kaliteli hizmet verebilmek için yeni teknolojiler bulsak kanaatimce çok mantıklı olur. Zaten DigiTürk'ün kalitesini düşürdüğünü herkes biliyor. Bazı kanallara yakından bakın durumu anlarsınız.

Mesela yeni ne teknoloji bulunabilir derseniz, çok derim. Görüntü sıkıştırma algoritmalarından hızlı çalışan decoderlere kadar bir sürü konu söylenebilir. Bir düşünsenize maç seyrediyorsunuz, istiyorsunuz ki bir tuşa basıp başka açıdan yayını seyretmek veya spikerin sesini filitre edip sahadaki o sesleri dinlemekte olabilir. Bu tür şeyler mümkün ama şirketler daha fazla para kazanmak için ne kadar çok kanal açarsak o kadar iyi diyorlar. Bant genişlikleri ise sınırlı olduğu için kanallardaki görüntü kalitesini bile düşürebiliyorlar.

Biri çıksa, "ben gerek internette gerekse uygu görüntü aktarım hizmetlerinde çok iyi bir algoritma geliştirdim, bunu bir elektronik devre ile bütünleştirip çok iyi verim aldım ve üstelik gelecek vaat ediyor" dese, benim de diyebileceğim tek kelime var "öperim".

Arkadaşlar bence her elektronikci programlamadan bilgisayarın çalışmasına kadar her şeyi bilmeli. Bunu okuldaki hocalarımız da söylüyor. Oradan buradan araklanmış devreler yapmaktansa kendi devrelerimizi tasarlasak (o da tekerleği tekrar icat etmeden) ne manidar olurdu. Sizce de öyle değil mi? Yapanlara diyeceğim söz yok. Ancak Türk milleti zeki, çalışkandır, her biri dünyaya bedeldir. Yapabileceklerimiz bu kadar mı?

İyi işler başarmak ve her zaman üretmek dileğiyle...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

hamit

Sevgili dostum  DumrulBey  azına sağlık cok guzel yazmıssın ama senın dedığın seylerı yapa bılmek ıcın bu ısle uğrasan kısılerın tamamen sorunsuz olması gereklı hem elektronıkcı olacaksın hem program yazacaksın hemde bılgısayarı yalayıp yutarak projeler ureteceksın senın yasın genc heralda bıraz konuya vazla ıyımser bakıyorsun

bu dedıklerını yapabılmek ıcın zamana ıhtıyacın var ama hayatını devam ettırebılmek ıcınde paraya

eger para kazanma sorunun yoksa bu dedıklerın çokmantıklı olmayacak sey değıl

ama ben bır ayın 15 gununu saga sola para yatırmakla gecırıyorum kazanması başka mesele yanı bagkur vergı kıra elektrık su telefon daha bırcok sey gerı kalan 15 gunde bu parayı kazanmakla gecıyor ama senın dedıgın seylerı yapmaya zaman kalmıyor nasıl olucak bu ıs bılmıyorumm

senın dedıklerın su an bızım duzenı bozuk ulkemızde olmıyacak hayeller valla yazdıklarımın konuyla ılgısı yok ama

yazıp rahatlamak ıstedım bızımde hayallerımız bıseyler uretmek ama sagolsun devlet bıze uretekım dıye fırsat tanımıyor sız bana resmen harac yetıstırın napıcanız uretıpte gavur muamelesı cekıyor durum bole dostummm.

sen hayalerını yıtırme basarılarrr.......

DumrulBey

Alıntı yapılan: "hamit"Sevgili dostum  DumrulBey  azına sağlık cok guzel yazmıssın ama senın dedığın seylerı yapa bılmek ıcın bu ısle uğrasan kısılerın tamamen sorunsuz olması gereklı...

Yaşım 24, genç sayılırım. Ülkemiz durumuna mı üzülsek, yoksa kendimize mi? Hiç bilemiyorum açıkcası. Gerçek şu ki ülkedeki olanaklar daha fazla olsa herhalde sorunlar çok azalırdı. Ama şu gerçeği kesinlikle kabullenemiyorum:

İnsanlar hayata kalmak için yaşamalı!

Ömrümüz para kazanıp borç ödemek ile geçmemeli. Yoksa hayatın hiç bir anlamı kalmaz. Belki biraz daha pozitif düşünmeye ihtiyacımız var. O zaman geleceğe daha iyi bakabiliriz.

Yeni mezun olduğum için durumunuzu hissedemiyorum. Ama liseden 1996'da mezun olup bilişim sektöründe çalışmak üzere iş hayatına atıldığım için az çok tahmin edebiliyorum. Belki bir gün bende evlenip çoluk çocuk sahibi olunca hayatım para kazanmaya çabalamak için geçecek.

Ne diyelim; yakında ülkemiz daha yaşanılır bir ortam olur inşaallah. Bu temennilerle ve bir gün iş bulabilme ümidiyle hepinizi selamlıyorum...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

digitech

sevgili dumrul ben bundan ortalama 2-2,5  yıl  once  uplink  ile  veri  transferini  yaptım  he  ozamanlar  piclerden  anlamam  sadece global  digital bilgim  vardı  kendimce  yaptım  sonra  baktımki  gercekten  iyi  neticeler  alıyorum  basladım  bunu  tv  ve  radyoların ses  ve  goruntu  aktarımlarında  kullanmaya  ki  benim  bu  forumla  tanısmama yakın  bi  donemlerde  idi  yannıs  hatırlamıyorsam  bu  sistemi  ticari olarak  kullanıma  acmıstım  ama  yasal  bir  ismi  ve  bi  patent  i yoktu  bunları  saglaya  bilmekk  amacı  ile  bir  kac  modulator  ve link  cihazı  yapıp  sattım  aldıgım  para  ilede  patent  ve  bunun  gibi  yasal  işlemleri  halletmekti  amacım  ben patent  için  netice  beklerken  ne  geldi biliyormusun  ismini  veremiyecegim  kadar  guclu iş adamlarımızdan  birine  ayit  bir  uyarı  mektubu  bu  cihaz ile  tr  genelinde  satıs  yapmaya  devam  edersem  şayet  başımın  büyük  belaya  girecegini  felan  yazıyordu  ni tekim  faydalı  şeylerle  ugrasmak  tabiki  cok  guzel  ama  oyle  bir  ulkede  yaşıyoruzki  maşallah devletimiz  bizi  çok  guzel  destekliyor  zeki  insanlarımız  ve  geclerimiz  kahve  ve  birahane  köşelerinde  ömürlerinin  en  üretken  zamanını  harcıyor  bunda  ise  ben  tek  suclu  devleti  goruyorum  dusunsene  bir bulus  yaptın  ve kendine  finansor  arıyorsun akla  ilk  gelen  yasal  kurulus  olarak  tubitak  onde  geliyor  ben muracak ettigimde  bana  gelen  cevap  okey  sana  calısman  için  bir  mekan saglarız  maddi  destek  de  tamam  ama  çihazı  çıkardıgında  10  sene  boyunca  tum  uretim  ve  satış  hakkı  bbize  ait  karşılığındada  sana  kardan %7 pay  verilecek  10 sene  sonra  ise  proje senindir  dediler  simdi  anlayamadıgım  adamlar  topu  topu  30 40 bin  dolar  para  yatıracak  ( he  bende  bu  para  olsa ne yapardım  tamamını  arge  ye  ayırırdım  inanın  )  ve  benim  yıllarımı  verdigim  bir projeye  %93 une  sahip  olacak  sonrada  bana  destek  verdiklerini  soyleyecek  sizce  bu  adil  mi  ?  bence  değil  olmadıgı gibi bu  ulkede  genc  beyinlere  ihtiyac  var  felan  gibi  seyler  sacmalamaktanda  kendilerini  alamıyorlar  ben  buna  sadece  bir  cevap veriyorum  artık  en  azından  yasadıklarımdan  sonra  bu  bole  olmaya  basladı  TEK  CEVABIM  GENÇ BEYİN  TAZE  KAN  LAZIM  GİBİ  KELİMELERE  HA HA HA SİZEMİ    DİYORUM  ARTIK  :)
Calışmalarınızda Başarılar Dilerim T.Aykut Baştuğ ------------------------------------------ www.elektroturk.net mms://65.110.45.59/elektroturk  (online  yayinlar)

DumrulBey

Alıntı yapılan: "digitech"ve  benim  yıllarımı  verdigim  bir projeye  %93 une  sahip  olacak  sonrada  bana  destek  verdiklerini  soyleyecek  sizce  bu  adil  mi  ?  bence  değil  olmadıgı gibi bu  ulkede  genc  beyinlere  ihtiyac  var  felan  gibi  seyler  sacmalamaktanda  kendilerini  alamıyorlar ...
Bence de adil değil ama yılmamak gerekir. Başarılı yabancı insanları hayatlarını okuduğumda hep aynı nokta dikkatimi çekti:

Amcam bir şey mi icat edecek; deney 1000 defa başarısızlıkla sonuçlansa da tekrar deniyor (bkz. Thomas Edison), birilerinin yardımcı olması için ortak mı arıyor 1000 kapı geziyor 1000'de aradığını buluyor (bkz. Kentucky Fried).

Biz ne yapıyoruz? Birinci denemede pes ediyoruz! Bazı inatçılar ise 1000 defa deniyor ama yeter artık diyerek 1001 denemiyor. Amacına 1001'incide ulaşamayacağına garanti verebilir  misin? Nereden biliyorsun da  bu kadar emin olabiliyorsun?

Sözüm benim gibi başarmayı isteyipte çok çabuk pes edenlere. Evet, pes ediyorum. Önüme çok engeller çıkıyor ve dayanamıyorum. Ne yazık ki yabancılardaki dirayet bende yok. Ama ne yapacağımı gayet iyi biliyor ve hedeflerimi ona göre atıyorum. Belki o zaman bu yılgınlığı ve bıtkınlığı atabilirim.

Ne duruyorsunuz! Siz de atabilirsiniz...

nuri osman paşa

Arkadaşlar Selam!

Lütfen birbirimizi kırmayalım.Ben bu konuyu açarken sadece bir anlık heves ile başlamıştım.Ne hazır devrelere konmaya nede bunu seri üretip para kazanmaya niyetim var.Sadece bir anlık bir heves.Pic programlamayada bir anlık heves ile başlamıştım,ilk radyomu bozup içini açmayada...

Şimdi gelelim yorumlara;
1)Sevgili moderatör arkadaşım için;Bu siteyi hazırladığın için sana sonsuz teşekkürler ediyorum.PIC ile ilgili olarak sadece assambler biliyordum,oda sadece kendi çalışmalarımla az birşeyler öğrenebilmiştim.Öncedende duymuştum PicBasicPro diye birşey varmış ve herşey daha kolaymış.Ama o zamanlar öğrenciydim ve ne yazıkki param yoktu,alamadım.Birde baktım internetten aratırken bu siteyi buldum.Önceleri program indirme falan güzeldi.Fakat daha sonraları baktım bazı sorulara bende cevap verebiliyorum,çok güzel bir paylaşma ortamı doğdu.Mesela bir arkadaşın herhangi bir konuda yardımamı ihtiyacı var,bildiğimbir şeyse ve zamanım varsa hemen cevaplıyorum ve bu beni mutlu ediyor.

Bu güzellikleri sunan öoderatör arkadaşa gerçekten çok teşekkür ederim.Eğer Digiturk gibi konular sorun oluyorsa haklısın!Sen desen haklısın,bize sadece uymak düşer,yada ters geliyorsa düzgünce yorum yaparız ama son sözü sen söylersin.Kalkıpta "arkadaş bu nasıl forum böyle burada özgürlük yokmu?" diyecek bir arkadaş varsa bu arkadaş zaten beynini kullanamayan ve eline "free" olarak verilen bu güzelliklerin farkında olamayan ve bozguncu bir arkadaştır.Ben gerektiği gibi foruma digiturk konusunda birdaha yanıt vermedim ve bundanda hiç mutsuz olmadım.Kural neyse ona uyar bize bu güzellikleri sunan arkadaşada bu vesile ile saygılarımı,teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunarım.

2)Sevgili Deli Dumrul Bey arkadaşım için;Günde 10 saat haftada 6 gün birfiil çalışıyorum.İşim elektronik ar-ge.Hayatımı kazanmak için çalışmak zorundayım evde millet ekmek bekliyor.İşimi seviyorum.Ancak başka konularda kendimi geliştirmek için pekte bir vaktim olmuyor.Bu siteye üye olduğum zaman bu işler için vaktim vardı ama son 6 aydır vakit bulamıyorum.Bende yeni bir şeyler ortaya koymak isterim ama vaktim yok.Bence ortaya hop diye atlayıp kim olduklarını bilmediğin kişiler için bu arkadaş hazıra kaçıyor niye kendi tasarlamıyor ?diye yazman pek hoş değil.Benimde kendi projelerim oldu ama bir yere kadar.Şimdi bir hobi uğruna oturup tüm şifreleme tekniklerinimi araştırayım?ne yazıkki hiç vaktim yok bu iş için.Zaten moderatör arkadaş konu sakat yazma dedi bende yazmayı bıraktım,daha kurcalamanın anlamı nedir?
3)Diğer arkadaşlar için;Bende bir yere bir proje hazırlıyordum.Adamlarla 2000 mark için anlaştık.Proje sona doğru gelip bittiğinde adamlar benle arayı bozdu bende tamam anlaşamıyorsak ayrılalım dedim ve işlerini bıraktım.Birde baktımki 3 ay sonra benim projemle sistemleri kurup satmaya başlamışlar.Tabii bana hiçbir getirisi olmadı hata götürüsü bile oldu.Duyduğuma göre benim için projeyi aldı bitiremeden bıraktı,diyorlarmış.Ama fazla kurcalamadım.Zaten değmeyecek insanlardı.

Desteğiniz için teşekkürler!Biz herzaman beleşe konan adamlar değiliz,bazen beleşe konuyoruz bazende beleşler sağlıyoruz.Aradaki dengeyi korumak önemli bence.

Daha nazik yorumlar lütfen.

Saygılarımla
Elkn.Müh.NURi OSMAN MIZRAK [email]n_o_mizrak@hotmail.com[/email]