Hot end ile cold end arasındaki ortası delik vida içindeki teflon boru

Başlatan z, 07 Eylül 2016, 14:22:56

z

"Hot end" ile "Cold end"in birbirine montajını sağlayan ortası delik vida ve bu vidanın içinde de teflon boru kullanıyorum.

Hot End PID rutinini geliştirirken "Hot end"i zaman zaman çok ısıtıp hırpaladım ve teflon boru deforme oldu.

1) Türkiye'de 3..4 cm değilde en azından yarım metre boyunda boru bulabileceğim satıcı varmı?

2) Teflon boru kullanmadan da extruder yapılabiliyormu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ido2323

Bu sorular dün Ostim civarında neden gezdiğini açıklıyor gibi, bende var aradığın teflon boru yarım metre yeter mi
?

Boru içini erimiş plastik yapışmayan bir madde ile  kaplarsak olabilir.

z

Harikasın. Yarın akşam uğrayayım.

Dün arabanın muayenesini yaptırmak için İvedik'e gittim.

Bir kaç gün öncesinden internetten randevu almıştım.

Randevu saatinden önce gidip sıra fişimi aldım sıramı beklerken para ödenecek gişeye hep 700 lü numaraların alındığını benim se 4000 li numaralı fişe sahip  olduğumu farkettim.

Görevliye durumu izah ettim. "Sen ilk kez muayene randevusu değil ilkine girip sorun bulunmuş otomobiller için alınacak randevu almışşsın" dedi.

Neyse soruna bir çözüm buldular tam para yatıracaktım ki bu kez de nakit çalışıyoruz kredi kartı kabul etmiyoruz dediler.

O internet sitesine randevu programı yazan programcı bozuntusununa ve 7 sülalesine küfrettim.

Sinir olup geri döndüm. Sende  beni o zaman görmüşsündür.

--------------------------------------

Kafası biraz basan programcı randevu alacak adamın ilk kez mi randevu alıyor yoksa ilk muayene başarısız olmuş muayene tekrarı için mi randevu alıyor ikilemine kafa yorar ve sorunu daha randevu alınırken çözer.

Zira aracın plakasını ve ruhsattaki serinoyu girdiğinizde randevu bilgisayarı daha önce fiş almıştınız diyor.

Karno mapi, durum makinesini öğrenmeden kod yazmaya başlarsan küfürü böyle yersin işte.

Sonra da Türkiye neden gelişmiyor deriz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com