Bunun adı nedir, nereden bulunur.

Başlatan overlok, 02 Ekim 2016, 19:58:41

overlok

Selamlar,
Resimde malzemenin adı nedir? Nereden bulunur?
Masa lambalarında da oluyor bildiğim, kıvrılabilen bişey. kıvrıldığı zaman sabit kalıyor.

Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

OG

Adını hatırlayamadım, Karaköy Bankalar Caddesine Karaköy'den girip biraz ilerledikten sonra solda Garanti Bankası var, bankanın yanındaki yoldan sola aşağı sarkılıp sorarsanız bulursunuz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Banyoda ahize şeklinde duş vardır. Hanıma çaktırmadan sök içine kalın bakır tel sok. Eğdiğin pozisyonda kalır.

Hanımın/annen duşa ne olmuş diye sorarsa, bilmiyorum görmedim der çıkarsın işin içinden.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

gooseNeck diye arayın diyecemde muhtemelen bulunmaz öyle

overlok

Alıntı yapılan: z - 02 Ekim 2016, 21:14:23
Banyoda ahize şeklinde duş vardır. Hanıma çaktırmadan sök içine kalın bakır tel sok. Eğdiğin pozisyonda kalır.

Hanımın/annen duşa ne olmuş diye sorarsa, bilmiyorum görmedim der çıkarsın işin içinden.
:-) :-) Z hocam çok iyi fikir. Bunu deneyecem hemen. Eski bi tane vardı, hanımla papaz olmayalım. :-)

sadogan

engerex

Bunun plastik olanı da var. Sıvılar için kullanılıyor. Elinle parçalayıp birleştirip istediğin ebata getirebiliyorsun. Lego gibi. Üstelik sızdırmıyorda.
Plastik kıkırdak hortum diye arattım ama fıskiye diye de geçiyor. Gerçek ismi ??

overlok

Yok hocam plastik olanın görüntüsü güzel değil. Zaten bu parçayı farklı bir yerde kullanacam. Sızdırmazlık önemli değil. Ama lego gibi olması güzelmiş.

edX

Hocam bir milyoncularda bunu metal musluk uzatma hortumu olarak bulabilirsiniz,geçen ay  10  - 15 lira civarı fiyatı vardı .

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

muhendisbey

Adi akrobat hortum istediginiz metal borunun adi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

fatefate420

kaz boynu (gooseneck)diye geçer adı bankalar caddesinde imalatını yapan yer var ama çok yüksek fiyat çekiyolar çinde  yaptırdım bir parti

tekosis

küçük bir şey lazımsa mutfak için olan çakmaklarda var bu aparattan.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mc_307

200mm mini Yılan el elektrikli tornavida bent evrensel adaptörü uzatma çubuk tüp Elektrikli matkap bit Esnek Kardan mili
http://s.aliexpress.com/m6vyymi6
(from AliExpress Android)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi