otomatik sprey makinesi

Başlatan tekosis, 05 Ekim 2016, 00:01:26

tekosis

selamün aleyküm arkadaşlar. aşağıdaki resimlerde görünen aletin içindeki gibi gibi bir otomatik sprey aparatı lazım. sıvı tankından kimyasalı belirli aralıklarda sıkacak. prize bağlı adaptörle çalışabilir. ama bunlar kadar değil çok daha az miktarda sıkacak, seri halde bulunacak bir ürün arıyorum. marka veya üretici önerebilir misiniz? adetli olmasını düşünüyorum.

https://www.google.com.tr/search?q=otomatik+parf%C3%BCm+makinas%C4%B1&espv=2&biw=1280&bih=591&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj4uIS3hcLPAhUMsBQKHT5EAaIQ_AUIBigB
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Klein

yüksek basınç ve nozzle.  Kafelerde ortamı serinletmek için kullanılan nozzle ve bir pompa işinizi görebilir. 

http://tr.spray.com/

ekleme:
minik boya tabancaları (püskürtmeli boya kalemleri) için kullanılan nozullar da iş görebilir.

muhendisbey

Sıvı tankından değil bu makineler itici gaz basıncı ile sıkıştırılmış (deodorant şişeleri gibi) parfüm tüplerini sıkabilir.
İstediğiniz bu ise piyasada en çok olan ürün glade'in ürünü. Çok az sıkma olayı tüp mekanizmasında geliştirilmiş.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muhittin_kaplan

basınçlı bir kutudaki başlığa mı basacaksınız (yukardaki aletler öyle) yoksa sıvıyı mı püskürteceksiniz ?
araç enjektöründen ,camsilkutuların daki başlıklara kadar (servo felan bağlayarak) okadar çok seçenek varki ?

tekosis

cevaplar için teşekkür ederim. dün gece aklıma bir zihni sinir projesi geldi ve projemde ilk çözüm olarak sprey aklıma gelmişti. ancak şu an aceleci davrandığımı ve sistemi daha net bir şekilde tasarlamam gerektiğini düşünüyorum. sanırım sistemde bundan sonra sprey ile değil damlatma şeklinde bir yöntemle devam edeceğim. onun için de ventil  tarzı bir ürün kullanacağım. tekrar teşekkür ederim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.