Ynt: ARM için Eclipse tabanlı geliştirme ortamı

Başlatan CoDeR, 19 Ekim 2016, 22:04:16

CoDeR

ARM için eclipse tabanlı geliştirme ortamının çözümü;

@yamak
@ErsinErce

arkadaşlar deneyip sonucu bildirmeniz mümkün mü?

araç setini beğenen ve ticari amaç için kullanmak isteyen gidip satın alsın.. ticari olmayan kullanım için lite sürüm yeterli zaten..

https://mega.nz/#!4FNgTTAA!x9_m4FYnN1E1QCXA--1iQcHklBA1U3Q5hl8qlKeHsFI

mesaj birleştirme:: 19 Ekim 2016, 22:05:49

bu kadar çözüm yeterli mi yoksa devam etmek gerekiyor mu?

eksik özellik var mı?

yamak

Sağolun hocam.Çok makbule geçti. :)

Şu an işyerindeyim.Eve gidince deneyeyim hocam.

ErsinErce

muhittin_kaplan

akşam indirip bakalım,
coide ile farkı nelerdir, oda eclipse tabanlıydı

yldzelektronik

@CoDeR Attolic için debug da sorun yaşadığımdan kaldırdım.Debug falan denediniz mi siz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

E3A4

Hocam live expression açılmamış,unit test ve code coverage özellikleri kalkmış. hard fault analyzer çalışıyor. Şimdilik bunlara bakabildim.
SWV ve FreeRtos özelliklerini deneyen oldu mu?

muhittin_kaplan

@CoDeR Hocam Eski Çalıştığım yerde Kullandım. Çoklu lisansa ihtiyacımız oldu öğrenciler için, pahalı geldi. Coide kullandık.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: CoDeR - 20 Ekim 2016, 10:47:49
ne sorun yaşadınız? zaten buraya da sorun var mı denensin diye koydum..

Daha önce denemiştim ben.Debug a hiç girememiştim.Kaldı ki kendi sayfasından yaptığım download da bile compile edememiştim programı.Üzerinden zaman geçti herşeyi net hatırlamıyorum.Şimdi sizin sunduğunuz dosyayı nasıl kullanıyoruz bilmiyorum.Küçük bir jar dosyası çıkıyor. Biraz tarif etseniz nasıl kullanabiilirizi?Bu eclipse plug in falan mı?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

E3A4

Hocam bende stlink var onla baktım.
Window->open Perspective-> Other- Coverge
Window-> Show Wiev -> Other -> Unit test

engerex

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 20 Ekim 2016, 12:03:10
@CoDeR Hocam Eski Çalıştığım yerde Kullandım. Çoklu lisansa ihtiyacımız oldu öğrenciler için, pahalı geldi. Coide kullandık.

Hiç Segger Embedded Studio kullanan oldu mu?

ErsinErce

FRDM-K64 ü anca TWR-K60 demolarına port edip test edebildim, gecikme için kusura bakmayın.

FreeRTOS debugging, trace, live expressions (global tanımlama yapmak gerekiyor sanırım diğer tanımlamalarda kayıt hatası verdi) çalışıyor.

kod boyutlarında bir değişme göremedim.

MCU ya ait SFR lerin belli bir kısmına erişemedim, MPU kapalı hatta sıfırdan projede oluşturdum yine aynı (o kısımlara clock vermeyince okunamıyor tabi) - sıkıntı yok

Herşey yolunda gözüküyor hocam, daha fazla özelliği var mı ki? (team review, multi board debug harici işimize yarayacak)

Şimdiden bütün RTOS'ların debug kısmı kolayca yapılabiliyor gibi gözüküyor.
debug tayken threadx, MQX, uC, embOS vs seçilebilir durumdaydı ve pencereler içerik bekliyor haldeydi herhangi bir uyarı yoktu.

benim gördüklerim böyle hocam ekstradan denememi istediğiniz bir yer var mı?

ErsinErce

sizin elinize sağlık asıl hocam, tam arayış içindeyken denk geldi aslında size de söylediğim gibi.

ayrıca bu maddelerin hepsi açıktı.

CODE_REVIEW içine girdiğimde boştu burayı nasıl kullanacağımı bilemedim doğrusu. team review kısmı galiba burası?

board'u yanıma alayım o zaman yarın gün içinde test etmeye çalışırım hocam

ErsinErce

ne var ne yok açmışsınız hocam
team, os resources, trace control dikkatimi çekti az önce

yine aynı şekilde çalışıyor bir sorun göremedim

E3A4

Hocam jlinkim malesef yok live expression deneyemiyorum onun yerine SWV denicem . Ben yaklaşık 6 ay önce pro sürümünün demosunu kullandım(5.4.0 nolu sürümdü sanırım).
O sürümde bu iki özellikte açık gelmişti.Ayrıca plugin yüklememiştim.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: CoDeR - 19 Ekim 2016, 22:04:16
ARM için eclipse tabanlı geliştirme ortamının çözümü;
...

Hocam burada link falan mı var?Bende herhangi bir şey gözükmüyor.Bahsettiniz ortam eclipse mi attolic mi?