1 KW gibi güçlerde termokupl üretec bulunurmu

Başlatan OG, 29 Ekim 2016, 15:50:50

OG

Isı ile (altında ateş yakarak) elektrik üretmek için bu şekilde yüksek güç (mecburen modul halinde) termokupl bulunurmu.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Zoroaster

www.tegpower.com

Ruslar gazlambasının etrafına basitçe bunları yerleştirip radyo çalıştırıyorlar diye okumuştum.

Yapısı oldukça basit. Temiz kaynak işi beceren bir metalci çok rahat yapar.
Seytan deliginden kacti.

FxDev

Peltierler oldukça verimsiz meretler. 1kW için 10kW enerji akışı sağlamak gerekebilir.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

OG

FxDev

Bir dizel jeneratörde harcanan yakıtın sadece %30 civarı aktif enerji olarak kullanılabiliyor. Diğeri motor ve ekzostan ısı olarak kaçıp gidiyor. Acaba peltier döşeyip hazır soğutmada varken yararlansak mı dedik, sonra baktık hiç bir işe yaramıyor. Vazgeçtik.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

HeCToR

Aslında sağlam bir hazne yaptırılıp içerisinde su kaynatılarak mum vs. şeyler gibi bilyalı fanlar var çok hassas dönen kaynayan suyun buharı ile o fan çevrilerek üretilebilir diye düşünüyorum :D

Bu Örnekler Gibi
http://www.youtube.com/watch?v=1ye9kQPH1uU
https://www.youtube.com/watch?v=ZlR6_97MmkE
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

muhittin_kaplan

Konu Atıl enerjimi ? örneğin motorda kayıp olan enerji mi ?
@FxDev motor bloguna peltier döşedik, etrafından da soğutma suyunu,kayıp olan enerjinin bir bölümünü aldık. (patentlendi kurumun birine ;) )

@OG eğer ısı varsa su kaynatın (yada motor yağı->su) oradan türbin

HexfeT

Kampçılar için, içinde çalı çırpı yakılıp telefon şarj eden bir ürün gördüğümü hatırlıyorum.

OG

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 30 Ekim 2016, 14:42:30
Konu Atıl enerjimi ? örneğin motorda kayıp olan enerji mi ?
@OG eğer ısı varsa su kaynatın (yada motor yağı->su) oradan türbin
1 KW gibi mertebeler için tribun bulunurmu?

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: HexfeT - 30 Ekim 2016, 14:45:40
Kampçılar için, içinde çalı çırpı yakılıp telefon şarj eden bir ürün gördüğümü hatırlıyorum.
Hocam Ben Mangalın içine peltier yaptım, üstünde et pişerken altındaki suya batmış olan soğutucuyla peltier üstünde ısıl fark yaratarak lamba yakmıştım :D
(ne boş işlerle uğraşmışım :D)

muhittin_kaplan

ipek

sigara paketi büyüklüğünde bir peltierim var 12 volt üretiyor,altına iki adet çaydanlık mumu yakınca fakat güç çekince çöküyor,mesela bir radyo çalıştırıyor,fakat sesi biraz açınca hüsran,yinede umutsuzluğa kapılmamak lazım ,hızlı dolabilen düşük kaçaklı kondansatör işe yarardı taaki ,nette 2.2F16V 475 TL olduğunu görene kadar,elektrik işletmelerinin tecavüzüne devam...

OG

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 30 Ekim 2016, 14:55:50
@OG hocam şarj dinamosu işini görmez mi ?
Hocam zaten akü şarj edeceğim ama dinamoyu çevirecek tarafı da olmalı. Mekanizma eksik olursa işe yaramaz.
Ateşden aldığı güc ile, olabildiğince sessiz çalışan sistem kullanarak şarj yapacağım, yapabilirsem, bütün hedef bu.

muhittin_kaplan

hocam genelde rüzgar ile kullanıyorlar sarj dinamosunu,