0805 kılıfında 1uH emi filitre ne işe yarar

Başlatan rree, 31 Ekim 2016, 22:13:33

rree

0805 kılıfında 1uH emi filitre satılıyor bu filitre nerede kullanılır.
Mikro denetleyicilerin girişlerinde kullansak dışarıdan gelen parazitleri önler mi?

HeCToR

@rree dışarıdan geliyor derken emc olarakmı geliyor yoksa besleme üzerindenmi geliyor önce bunu ayrıştırmak gerek emc olarak yani radyo frekansı veya farklı sinyaller havadan geliyor desek bahsettiğin emı bobin iş görmez ama besleme katında oluşan parazitler veya anlık peak'ler meydana gelirse orada iş görebilir tabi sadece onunla olmaz giriş ve çıkış katlarına kapasitör atmak şartı ile hesaplama formüllerinide emi filtre hesabı olarak taratırsanız bulursunuz 0805 kılıfında akım taşıma kapasitesi çok düşüktür sistem yükünüzün mA değerlerinde olmalı yada sadece mcu beslemesinde kullanabilirsin genelde RF kartlarında kullanılır.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

rree

Tasarladığım devrede  besleme katı 33volt besleme girişlerini Emc filitre kondansatör  analog regule ile 5voltu elde edeceğim. Sanırım besleme için yeterli. Devrede pot. ve anahtarlar var kablo uzunluğu 50 cm . Bu kablolardan parazit geleceğini düşünüyorum  yakınlarda yüksek akım ile çalışan başka sistemler var. Bu koblo girişlerini 0805 kılıfındaki  bobin ile pi tipi filitre ve seri direnç toprağa bağlı kondansatörle bağlamayı düşünüyorum. Sizce bağlantı şekli uygunmu önerileriniz nedir?

HeCToR

@rree 50cm kablo uzunluğundan problem yaşamazsınız 3metre uzunluğunda çok gürültülü parazitli bir kasa içersinde bağlı ürünlerim var normal standart regüle var sıkıntı ile karşılaşmadım regüle giriş ve çıkışlarına sağlam kapasitör atın yeterli birde mcu besleme pinlerine yakın olarak 100nF atın
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

rree

Dediğiniz gibi devreyi tasarlayacağım. Tecrübe bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

skara1214

adc deki 1 k ya gerek yok yada bobine ikisi birlikte fazla yer kaplıyordur
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz