Tel şarj cihazı telefon takılı değilken ne kadar enerji harcar?

Başlatan zengdai, 22 Kasım 2016, 13:03:24

zengdai

Tel şarj cihazı telefon takılı değilken ne kadar enerji harcar?
Sürekli şarz cihazını prize takıp çıkarmak gereklimi?

Zoroaster

Şarj cihazı boşta 1miliwat güç harcasa ve Türkiye' 72 milyon cep telefonu varsa
hepside cihazları boşta olarak prizde bekletse 1 saatte 72kW boşa gidiyor demektir.

Yaşlanan malzemeler de cabası.

1 milyarda 1 ihtimal 1'i bozulsa/yangın çıkartsa vs 12 saatte bir bir kişi sorun yaşayacak demektir.
Seytan deliginden kacti.

zengdai

Alıntı YapŞarj cihazı boşta 1miliwat güç harcasa ve Türkiye' 72 milyon cep telefonu varsa
hepside cihazları boşta olarak prizde bekletse 1 saatte 72kW boşa gidiyor demektir.

Yaşlanan malzemeler de cabası.

1 milyarda 1 ihtimal 1'i bozulsa/yangın çıkartsa vs 12 saatte bir bir kişi sorun yaşayacak demektir.
Tamam yahu sinirlenme hemen! merak ettim sadece cep tel takılı değilken ne kadar harcar. :)

mehmet

Çıkış tarafında bir led olduğunu düşünelim; ~10mA.
5V x 0.01A = 0,05VA. en az. Zira sair kayıpları da
düşünmek lazım.
Sadece cep telefonu şarj aletleri değil, smps veya normal
trafo da olsa güç harcar...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Cemre.

@Zoroaster hocam, yaptığınız hesapları daha gerçekçi oldunu düşündüğüm rakamlarla, kendi şarj aletimin boşta çektiği akımı da ölçerek hesaplamıştım ve çıkan sonuca da çok üzülmüştüm. Hani neredeyse bir santral sadece bu boşta prizde unutulan cihazlar için çalışıyor, siz düşünün çöpe giden enerjiyi...

HeCToR

Boşta hiç akım çekmiyor görünüyor resimdeki akımıda şarjda bağlı durumdayken Şebekede 233V seviyelerinde

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

zengdai

Alıntı YapBoşta hiç akım çekmiyor görünüyor resimdeki akımıda şarjda bağlı durumdayken Şebekede 233V seviyelerinde
Sıfırdan sonraki hassasiyeti yetmiyordur

HeCToR

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

FxDev

0.3W avrupa standartıdır.

Bunları boş verin asıl enerji sarfiyatının saçma olduğu yeri söyleyeyim; elektrik sayaçları. Standart 8VA'i olağan görüyor. Gerisini siz hesaplayın şimdi milyar hane ile çarpıp.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

mufitsozen

Yahu sebekede en az %25-30 kayip vede %40 kacak var (bilhassa guneydogu ve doguda) siz kalkmis 5ma olsa ne olur diye hesapmi yapiyorsunuz, adam kacak trafo ile OG hattindan 40-50kwh lik tesis yapiyor serasi icin, parayida bizler veriyoruz. 
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

HexfeT

Optimize edilmemiş, lüzumsuz işlem gücü kullanan yazılımlar...