3 kez cevaplanmayan interruptın bir daha hiç gelmemesi hakkında

Başlatan Zoroaster, 06 Aralık 2016, 16:13:54

Zoroaster

Herhangi bir Timerı int üretecek şekilde kuruyorum. INT A
Bir başka interruptı da kuruyorum. INT B

Eğer INT B rutini içinde iken 3 kez INT A gelirse ve 3'ü nü de cevaplamazsam (keyfim öyle istiyor);

Artık INTB rutininden çıkmış olsam, hatta bir daha hiç INT B gelmese bile INT A rutinine hiç girilmiyor.

Bu durum bana saçma geldi ve herhangi uyarı göremedim. NVIC'de bir özellik mi var?

INTA ve INTB önceliklerini yer değiştirsem sorun kalkıyor. Fakat gene de bu durum bana saçma geliyor.

Seytan deliginden kacti.

Klein

Cevaplamamaktan kasıt ne?  Kesme bayrağını indirmemek mi?  Kesme vektörüne dallanmamak gibi şeyler mi?   Kesme Update kesmesi mi? Başka kesmelerde de ( örneğin CCP)  aynı şey oluyor mu?

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

mozkan87

Alıntı yapılan: Zoroaster - 06 Aralık 2016, 16:13:54
Herhangi bir Timerı int üretecek şekilde kuruyorum. INT A
Bir başka interruptı da kuruyorum. INT B

Eğer INT B rutini içinde iken 3 kez INT A gelirse ve 3'ü nü de cevaplamazsam (keyfim öyle istiyor);

Artık INTB rutininden çıkmış olsam, hatta bir daha hiç INT B gelmese bile INT A rutinine hiç girilmiyor.

Bu durum bana saçma geldi ve herhangi uyarı göremedim. NVIC'de bir özellik mi var?

INTA ve INTB önceliklerini yer değiştirsem sorun kalkıyor. Fakat gene de bu durum bana saçma geliyor.

Sizin böyle bir hata yapacağınızı düşünmüyorum ama genede sorayım INTB nin içinde bir yerlerde INTA ile ilgili bir şeyler değiştiriyor olabilir misiniz?