sistem ve maliyeti.

Başlatan salim ALTIN, 18 Ekim 2005, 10:20:34

salim ALTIN

Merhaba.
Bana 1 metre çalışma alanına sahip, 300 Kg- 500 kg  ağırlık altında çalışacak (ileri ve geri yönde) servo valf ile çalışma hızı da kontrol edilebilen hidrolik bir piston ve pompa dahil donanımı gerekli.
Bu tip donanımlar hakkında nasıl nerelerden ve hangi yaklaşık maliyetlere temin edilir bilen varmı.

Birde hidro pinomatik denilen sistemler varmış. pinomatik kapalı çevrim oluyormuş. hidrolik gibi. sanırım hareketin hızını arttırıyormuş. Bu konuda bilgisi olan varmı.?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

_md_

nerede ve ne sartlarla kullanmayı dusunuyorsun?

salim ALTIN

lunapark oyuncağı yapacağız
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

gofe

Bende bir hidrolik kol arıyorum boyutu en küçük(10 cm civarı ) olan ve 12 volt ile çalışan bir sisteme ihtiyacım var.

_md_

arkadaslar size fiyatları konusunda yardımcı olamıyacagım cunkı pıyasayı bılmıyorum ama karakoyde persembe pazarının orda hıdrolık parca satan yerler var bence fıyatı dırek ordan alın.

DaRt

http://www.kalehidrolik.com/list.html adresinde pek çok hidrolik aksama ait fiyat listesi var. Bu yılın başlarına ait olsada bir fikir verebilir. İlk mesajadaki parçalar epey bi tutar bubnu için oransal hız ve basınç kontrolü, yön kontrol valfi, piston, pompa belki duruma göre oransal kontrol kartı, filtre, yağ deposu, eşanjör falan derken çok paraya malolur.

refik1

Salim kardeş

Asansör için üretilen hidrolikler var normalde asansörcüler alıp kullanıyor
temin yerini bilmiyorum ama asansör pazarlamacılarını bir araştır.