Alimunyum kasa

Başlatan mustafacan, 23 Ekim 2005, 23:35:44

mustafacan

Arkadaşlar 75*10cm ölçülerinde tabela için alimunyum kasa yaptırmamız gerekiyor. Kasanın kibar ve genişliğinin 4 cm yi geçmemesi gerekiyor. Numuneyi yolladığımız takdirde yaptırabileceğimiz firma adresi bilen varmı?
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

stlg

Sevgili mustafacan
Bulundugun il neresi bilmiyorum benim bulundugum sehirde sac olarak defalarca kutu yaptırdıgım ve memnun kaldıgım bir işyeri var bana mail atarsan adet ve cizimleri gonderirsen senin adına konusabilirim aliminyumuda rahatca işleyeceklerdir bu kutunun herhangi bir yerine delik falan acılacakmı etraflıca bildir

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

cozturk

biz de istiyoruz.

sezgin05

@Mustafacan:
Kasa ölçülerinden anladığım kadarıyla kayan yazı panosu gibi bişey.Bu konuda bende çok araştırmama rağmen istediğim gibi bir alemünyum profil kesiti bulamadım.Bazı hazır panolarda çok beğendiğim kullanışlı profiller gördüm ama bir türlü üreticisini yada satıcısını bulamadım.Bu alanda uğraşanların yardımlarını bekliyorum...

mustafacan

Evet yaptırmak istediğim aslında kayan ayzı panosu için kasa olacak ama vitrinin önünde içerde duracağı için şık bir görüntü arz etmesi gerekiyor. arka tarafında veya yan tarafında ise sadece elektirik girişi ve veri yükleme içim rs232 soket yeri olacak. Yorumlar?

mhk

Aslında kapı pencere işi yapanları bir gezeniz istediğiniz türde alüminyum profil göreceksiniz. Hatta beğendiğiniz profili istediğiniz ölçülerde kestirip paketleyebilirsiniz. İsimlerini hatırlamıyorum lakin , çok hoş ve şık görünüşlü oluyor. Özellikle alüminyum görünüşlü olan daha bir güzel.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

mustafacan

Sn mhk
hafta sonu samsunda gezmediğim alimunyum satan ve doğramacı kalmadı bi türlü istediğim şeklde kasa yapılabilecek malzemebulamadım herkes köşeleri puntolayarak birbirine tutturmam gerektiği aklını verdi. ancak ben köşe birleştirme aparatlı hazır profil aradım kendinden kanallı olacak ama bulamdım.

mhk

Ben içerden L şeklinde tutturmuştum. Gayet şık olmuştu. Benim kullandığım profilin ismini bilmiyorum, lakin yarım ay şeklinde ön tarafında cam yerleştirmek için yuvasıda mevcut.

mustafacan

Alıntı yapılan: "mhk"Ben içerden L şeklinde tutturmuştum. Gayet şık olmuştu. Benim kullandığım profilin ismini bilmiyorum, lakin yarım ay şeklinde ön tarafında cam yerleştirmek için yuvasıda mevcut.

resmini çizmek yada varsa fotosu mümkünmü?

aster

stlg

Sevgili arkadaslar
Hep metal ve sac kutular uzerinde duruyoruz belki saglam bir yapı oluyor
ancak fiyatıda bir o kadar fazla plastige nedersiniz legrand marka kaliteli
degisik ebatlarda kablo kanalları var kesmesi kolay işcilik kolay ve en onemlisi yan taraflarını kapatmak icin ozel kapakları bile var herkese
kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "stlg"Sevgili arkadaslar
Hep metal ve sac kutular uzerinde duruyoruz belki saglam bir yapı oluyor
ancak fiyatıda bir o kadar fazla plastige nedersiniz legrand marka kaliteli
degisik ebatlarda kablo kanalları var kesmesi kolay işcilik kolay ve en onemlisi yan taraflarını kapatmak icin ozel kapakları bile var herkese
kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
Merhaba.
Evet plastik çözümler var.
Şafak elektriğin de benzer plaket yerleştirmek için malzemesi var weidmüller in de, phonixcontac ın da. Otomasyon dergisinde var resimleri.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

bigbey

Evet bir öneri ben kutuları plexiglas dan yapıyorum.
istediğin ebatta kesiyorsun. yanak yanağa getirip yapıştırıyorsunuz.Yapıştırma işlemi için chloroform CHCL3 kullanılıyor.
madde bunun ile eriyerek yapışıyor.
TA6R

mhk

Yaklaşık buna benzer.

Dikkat ederseniz ön ve arkasında girintiler mevcut. Bu kısma pleksi glas cam gelecek. Alüminyum alüminyum ve altın sarısı renginde iki rengi mevcut.

stlg

Sevgili arkadaslar
Asagıdaki siteyi bir ziyaret edin

http://www.guvenis.com.tr/

ALLAHA EMANET OLUNUZ