CubeMX, AC6 (openstm32) ile HAL Lib

Başlatan muhittin_kaplan, 30 Aralık 2016, 14:25:42

muhittin_kaplan

yldzelektronik

Selamlar.

@muhittin_kaplan hocam, AC6 yı standard lib ile kullandınız mı?

Yada kullanabiliyor muyuz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muhittin_kaplan

yldzelektronik

Delirmek üzereyim.F103 standard lib kullanamıyorum. Lib yok.Haliyle indirmesi lazım.İndiremiyor çünkü ST dosyaları farklı linkte taşımış. HAL sorunsuz iniyor.Ama stdlib için olan link çalışmıyor. stm32targets.xml diye bir dosya buldum.Orada linkler var.Stm32f103 için stdlib linkini değiştiriyorum halen eski linki görüyor.Gündüz nasıl yaptıysam bir sefer yaptım.Kaldırmam gerekti.Tekrar kurdum yapamıyorum.

Birde mesela videoda dk 1.39 ki ekran bende yok.Bende yalnızca System WorkBench var.Ben o kısmı, Ana ekranda hiçbir proje açık değilken, Window->Preferences kısmından açıyorum.

Libleri indireceği linkleri düzenleyeceğimiz veya kütüphaneyi elle gösterebileceğimiz bir yer yok mu?

Yüklü sürüm yayınllanan en son sürüm.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muhittin_kaplan

elinizde kütüphane var mı hocam varsa
C:\Users\${USERNAME}\AppData\Roaming\Ac6\SW4STM32\firmwares
e kopyalayın.
(indirme esnasında problem yaşadık bizde ilk seferlerde. virus korumayı kapattık, ac6 yı update ettik sonra indirdi.)

yldzelektronik

Hocam nasıl update ettiniz?

Ekleme: Hocam kütüphaneyi kopyaladığım halde görmüyor.İndirmeye kalkıyor ve haliyle indiremiyor.

muhittin_kaplan

help->check update olması lazım hocam.

yldzelektronik

Güncellemeyi çalıştırdım.Bakalım nasıl bir sonuç olacak.

yldzelektronik

Selam,

Güncellemeyi yükledikten sonra rahatça stm32f103 için stdlib ile proje oluşturabiliyorum.Sorun çözüldü gibi.

Ancak bu ide ile otomatik kod tamamlama yok mu?Ben CTRL+Space ikilisine sürekli basmak istemiyorum.

Netten baktığımda Window->Preference->C/C++->Editor->Content Assist altında Auto Activation var onu seç diyorlar.Ben öyle bir check box vs göremiyorum?Sizde var mı?Yolunu biliyor musunuz?

muhittin_kaplan

Hocam bende bulamadım, suan ctrl+space kullanıyorum.

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

CubeMx Stm32f4 USB HID AC6 1
https://www.youtube.com/watch?v=VZrvMo2ZUXs