Kauçuk şeffaf telefon koruması mı, sert malzemeli koruma mı?

Başlatan mir_as82, 03 Ocak 2017, 08:09:41

mir_as82

Telefon koruması(case) için kauçuk olan kılıf almak mı mantıklı sert kılıf almak mı? Telefon düşünce hangisi daha iyi koruma sağlar sizce?veya bu tecrübeyi yaşayan arkadaşlar ne tavsiye ederler?

erkan614

Sert kılıfın kalınlığına göre değişir
Kalın sert olan daha iyi
İnce sert olanı kauççuktan kötü

CaFFeiNe

ben yumuşak kauçuk olandan kullanıyorum (yalnız bu çok ince olanlardan değil 0.3mm gibi) gayet memnunum

mantıken telefonun düştüğünü düşünün çok kısa bir süre içerisinde oluşacak olan yüksek G kuvvetini yumuşak kılıf mı yoksa sert kılıf mı absorbe eder?

bence sert kılıf aynen şu ipe bağlı birbirine vuran toplu zamazingo gibi (adını bilmiyorum :) çarpmanın etkisini telefona iletir

sinus

Telefonu ilk aldığımda iyisinden kırılmaz cam, şeffaf kılıf taktırdım.

1-2 ay sonra sokakta elimden düştü. Ekran paneli çatladı. Kırılmaz cam harbiden de kırılmadı.  Söktüm attım bende.

Zaten yeni telefonlar devasa ekrana sahip olduğundan iki elinle zor tutuyorsun, cebe sığmıyor. Kaçınılmaz son.

Düşerken darbe ekranın yanından gelmiş. Biraz aradan sonra kendiliğinden tekrar çatladı. Şimdilik ahize haricinde herşey çalışıyor.

Ahizeyi tamir etmek için içini açtım eski telefonlar gibi değil, çok sosyetik. Minik soketler, yapışkanlar, orjinal malzemesi bulunmuyor vs olacak gibi değil.

Olduğu gibi kullanıyorum.

Çok pahalı telefon almamak lazım, iyice bozulunca yenisini alırsın.

Peynir ekmek gibi telefon satıyorlar zaten.