Oled Pled Ekranlar

Başlatan ipek, 10 Ocak 2017, 18:31:58

ipek

malum Yurtdışı trafiği bazı malzemeleri imkansız kıldı...

bir zaman Futaba,Nec,Itron Noritake VFD display kullandım,görsel açıdan çok başarılı fakat neon prensibinden dolayı ömürü sınırlı..

Paralel mod'da 8080 destekliyor,sadece ilave olarak Dimmer registeri var,parlaklığı maalesef yazılım ile ayarlanıyor.

şimdi soruma gelirsek günümüzde 0_Led yada P_Led display'lar revaçta ,sanıyorum 2x16'yı Direnc.net ve Özdisan getirmiş, şimdi eğer yapılmış

yazılıma müdahele edilemeyen bir cihazı revize etmeye kalkarsak, bunlar Hitachi HD44780 uyumlumudur? Kontrast yazılım ilemi ayarlanıyor,yada

default olarak bir kontrast değerinden başlayabiliyormu ? malum bunların tamamı Krilik yada uzakdoğu karakter seti'nede sahip, klasik display

olarak pat diye taksak şak diye çalışırmı ? hakiki tecrübe yaşayanınız varmı ?

ipek

bir adet temin edip denemek lazım...

sadogan

4*20 sini kullanıyorum winstar olanı, Kontras ve aydınlatma kullanılmıyor.
HD44780 ile uyumlu yerine takarsanız şak diye çalışır, işin güzel tarafıda şu
HD44780 lerden çok hızlı.
128*64 grafik olan ise yazılımla parlaklık ayarlanıyor.

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

mert3162

Hakkaten oha öyle fiyatmı olur yaw 14 dolar nedir?

adamlar o fiyatlara akıllı saat satıyor.Bu ekrana o parayı vereceğime gider akıllı saatlerde kullanılan dokunmatik displayi kullanırım daha iyi.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

magic_gun

4*20 alpha olan direk çalışır,,
2*16 larda grafik secenegi olanıda var  // 16*96 olarak kullanılabiliyor //  direk calışmaz
128*64 olanın kontrollleri ssd1308 ve gayet basarılı ....yazılımla herturlu numara yapılabiliyor

ama ,, gorsel bazda VFD leri tek gecerim ,,,

hayal etmeden basaramazsınız www.atariturkiye.com

ipek

@magic_gun

((( ama ,, gorsel bazda VFD leri tek gecerim ,,, ))) burayı anlayamadım kısaca VFD dahamı iyi demek istediniz ?

Zoroaster

VFD displeylerde cihaza ozgu bir takim mikro gorseller (mesela CD de ileri geri saat resmi vs vs) ozellikle de farkli renklerde olunca gercekten hos gorunuyor.
(VFDlerde minik gorsellerin herbirisi zaten kendi basina tek bir segment oldugu icin pixellerle olusum diye bir sey sozkonusu degil)

Ayni etki, oledlerde yada GLCDlerde elde edilmeye kalkisilsa bu kadar minik gorselleri hos gorunecek sekilde az sayida pixelle olusturmak mumkun degil.

Fakat boyle bir amac yoksa Oledlerin isik ve renk kalitesi de gayet guzel.
Seytan deliginden kacti.

magic_gun

@ ipek ,,

Zeroaster hocam ne demek istediğime tercüman olmuş
hayal etmeden basaramazsınız www.atariturkiye.com