Stm32f429I Discovery ADC referans değeri

Başlatan tbt777, 25 Ocak 2017, 14:15:28

tbt777

İyi günler,
Stm32f429I Discovery kartı ile ADC uygulaması yapmaktayım. Anladığım kadarıyla ADC'nin default voltaj referans değeri 3 volt.
Ben Vref değerini 2.5v istiyorum. Internal veya External olması önemli değil. İnternette baya bir araştırma yaptım fakat bir sonuca
varamadım. Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

seyityildirim

ADC referans voltajı yazılım ile değiştirilemez diye biliyorum. Reference manual deki şekle bakarsan herhangi bir erişim görünmüyor.

apsis

Referans gerilimini dışarıdan belirleyebilirsiniz. Dışarıdan belirlenmez ise işlemcinin VDDA besleme gerilimi referans alınır.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

yasin_arsln

Kullandığın kit üzerinde bunu yapman zor biraz. işlemcinin 33. pin'i VDDA olarak belirtilmiş kendi tasarladığın bir pcb'de buraya 2.5V giriş yapabilirsin. Birde Vref+ pin'i var o pin'i de DAC için kullanıyorlar anladığım kadarıyla. Kit schmatic ini incelersen güç kısmının nasıl yapıldığını anlarsın.
http://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/user_manual/6b/25/05/23/a9/45/4d/6a/DM00093903.pdf/files/DM00093903.pdf/jcr:content/translations/en.DM00093903.pdf

Klein

R23 direnci REF ile VDDA pinlerini birbirine bapğlıyor. Bu direnci söküp, direncin C23 ile birleştiği noktadan 2.5V uygulayabilirsiniz.

VREF+ sadece dac için değil.  REF+ pini dışarıda olan 100 pin ve üzeri modellerde referans bu pinden verilir.

64 pin ve altındaki modellerde REF pini dışarı çıkmaz, içeriden VDDA pinine bağlıdır.