receiver sorunu

Başlatan teknikelektronikci, 29 Ekim 2005, 22:48:45

teknikelektronikci

Sayın Arkadaşlar ve üstadlar bende neta marka 740d+ci model receiver var ben buna yazılım atmak istiyorum gerekli dosya ve programları indirdim ama tek korkum acaba yanlış bir şey yaparsam bozulurmu mesela kabloyu yanlış aldıysam ya da yanlış bağlantı yapıldıysa .birde şifre kırmak istiyorum gerekli menüyü nasıl açacam yardımcı olursanız sevinirim şimdidien ilginize teşekür ederim
                                                                     teknikelektronikci
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

nurim

@teknikelektronikci,

740d+ci model receiver'e yazılım nasıl yüklenir bilemiyorum.Ama genel olarak yazılım yükleme işlemleri birbirlerine benziyorlar.Bende vestel recevier var.Ona yazılım yüklediğim için ,yazılım yükleme konusunda bazı uyarılarda bulunmak istedim.Öncelikle bu işlem tamamlanıncaya kadar Elektrik kesintisi olmamalıdır.Bu yazılım mutlaka senin cihazına uygun olmalıdır.Aksi halde cihazın zarar görebilir.Cihaz kitlenir kalır.Tüm bunları doğru olarak yüklersen hiç bir sorun olmaz.Şifre açma konusunda yazılım uygunsa "yani gerekli şifreleri içeriyorsa"kanallar açılacaktır.
Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

otm

merhaba.
nurim haklı.eğer yazılım yükleme sırasında bir problem çıkarsa sistemde sorun çıkıyor.nedeni ise yazılım yüklenmeye başlamadan önce flash bellek siliniyor yani içerde yazılım filan kalmıyor.açılırkende ilk olarak modele göre 1-4mb arası tsop kılıfında rom belleklere bakılıyor.eğer bunlarda yazılım yok yada hatalı ise alet çakılıp kalıyor.ben böyle bir problemi çözmek için sağlam olandaki belleği söküp okudum sonra diğerini söküp ona yazdım ve yerine taktım alet çalıştı biraz karmaşık ve zor bi yöntem ama işe yaradı.

teknikelektronikci

Sayın üstadlar sağolun cevaplarınız için beni bilgilendirdiniz teşekür ederim ben en iyisi 10-20 kağıdı gözden çıkarayım ya da receiveri neyse tekrar teşekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

CoşkuN

Ben de merak ettim:Peki yazılım yüklerken güç kesilirse,yazılımı sonradan tekrar yükleyemiyor muyuz?

mustafacan

Bazı recieverlerde yükleme esnasında elektirik kesilirse yüklemeye sıfırda başlayabiliyorsunuz. Ancak bazı modellerde ise elektirik kesildiği saat işkence başlamış oluyor. Çözüm ise biraz uzun flaşı yada epromu sökerek yada sökmeen  progralama teknikleri var sadece elinizde sağlam bellek dosyası bulunsun yeter!
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

nurim

Alıntı yapılan: "coskun20"Ben de merak ettim:Peki yazılım yüklerken güç kesilirse,yazılımı sonradan tekrar yükleyemiyor muyuz?

Başka receiverler da oluyor mu ? bilemiyorum.Vestel de yükleyemiyoruz.Servisten öğrendiğime göre tekrar yazılım yüklemek için flash bellek'i programlamak gerekiyormuş.Bu işlemide dışardan yapamıyoruz.
Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"