STM32F429 Disco kit PWM sorunu

Başlatan apsis, 04 Haziran 2017, 16:08:44

apsis

Merhabalar,
Disco kitimde TIM1 ile PA8-9 ve PA10(CH3) pinlerinden 3 tane pwm çıkışı almaktayım.

Daha önceden çokça kullanmıştım. Sadece bir test için Anod RGB led kullanıyorum.

Yalnız PA10 pininde bir sıkıntı gözüküyor. Bu çıkışı normal lede bağladığımda pwm ayarı yapıldığını görüyorum ancak rgb lede bağladığımda diğer renklere göre en yüksek seviyede duruyor.

Ledleri transisörle sürüyorum.

Transistörsüz yaptığımda ise bağladığım renkteki seviye diğerlerine göre gözükmeyecek kadar düşük seviyede kalıyor. 

Aynı PWM çıkışlarını E portuna aktarıp yaptığımda herhangi bir sıkıntı olmuyor yalnız PA10 da bir sıkıntı var. Hatta PA10 yerine PA11(CH4)'e ayarladığımda da sorun olmuyor.

Sadece 1 binin bozulma ihtimali var mı?

USBOTG donanımı hariç işlemcide onun yerine kullanabileceğim başka pinler var. Ama bu durumu çözmek bozulduysa da bilmek istiyorum. (Elimde scop yok maalesef sinyali izleyemiyorum).
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Zoroaster

Kullandigin kitin semasinda PA10 pini, kart uzerinde karta ozgu bir nesneye baglimi diye bir kontrol et. Belki bosta bir pin degildir.
Seytan deliginden kacti.

apsis

Resim koymak isterdim ancak istede bir sorun var sanırım resim ekleyemiorum.
OTG_FS_ID PA10'da
Bir de USART1_RX st_link'e bağlıymış. Bu da PA10 pininde tanımlı. Sanırım bu yüzden olabilir. Ama ben oraya önceden ortak katot rgb led bağlıyordum ve sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

hgz1

Tek pin bozulabiliyor. Benim başıma geldi daha önceden birçok kez.

LOBRA_ELECTRONICS

stm32 islemcileri 3.3 volt ile beslenir ve max her bir cikisten 20_50 MA arasinda akim verebilir sen led traansistor olmadan calistirmya denerken pin yanimstir
zaten yandiginda islemciye bir sey olmaz calismaya devam eder