SprayBoya ile baskı tekniği

Başlatan cozturk, 08 Kasım 2005, 15:08:26

cozturk

Arkadaşlar çöp konteynırlarında veya başka birçok yerde görmüşsünüzdür. Teneke bir şablon kullanılarak üzerinden boya yapılır.

Ben bu yöntemi karton veya asetat ile CD üzeri baskı için veya seri üretimi olmayan adedi az cihazların ön paneli için kullanılabileceğini sanıyorum. Neronun vs cd tasarlama kısmı var.

Fakat bu kadar kapsamlı ve fotoğraflı bir baskı gerekmiyorsa sadece sisteminize ait programın adını basacaksanız, tek veya birkaç renk yeterli ise bence olabilir gibi. Ayrıca spray boyalar çok çabuk kuruyor.

Şimdi  sorun şudur. Bu baskı kartona -asetata vs alınıp maket bıçağı ile şablon hazırlanacak. Burada harflerin ortalarında ki kısımların kopmaması için ince bağlantılar olması gerekiyor. Bu tarz bir hazır font var mıdır.? Harflerin görüntüsü ve anlaşılabilirliği fazla bozulmasın.  Hatta dijital görünümlü başka fontlar da olabilir. Bu olayın ingilizcesi nedir bilsek de arasak.

ground

Fonta ne gerek var.. Coreldraw'da saniyelik iş değilmi?

Ayrıca illa font olsun diyorsanız font editör programlarıda mevcut.. İstediğniz fonta bu eklentiyi yapabilirsiniz..

Alın 2800 Font
Buda (All in One) Font Araçları "All in One" Bide bu deyim çıktı internette..

iyi çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

aster

Önce kullanacağımız şekli hazırlarız yazı vs
sonra bunu bir CD ye koyarız veya bir kağıda bastırır (artık Flash bellekler mevcut) elimize alır tabelecının (bu arkasına pcb için baskı yaptığımız yapışkan kağıtlara yazı yazan yer) yolunu tutarız. Amcamın yanına ulaşınca istediğimiz şeyi kendisine izah ederiz o da bize bunu hazırlar verir, kağıdı alıp panelin istediğimiz yerine boyanacak yeri ayırırarak yapıştırırız sonra boyarız ve kuruyunca kağıdı sökeriz,
sonuç ben iyi neticeler almıştım hatta üstüne birde plastik sprey sıkarım parlak durur vernik gibi (tiner sürülmemesi gerekir)

çok eskiden bu işi letraset denen zımbırtılarla yapardım

bu iş için abacom un ..... .... programını kullanabilirsiniz

cozturk

Zaten şablonu yaptıktan sonra üstüne çizik atarsın bir şekilde olur. paint, corel , photoshop fark etmez. Maksat fontun güzelliğini bozmadan bu çizikleri katmak. 26 tanesi için ayrıca kafa yormayalım. tabi çok font varsa 26xfont sayısı.. hazırı lazım.

aster

o zaman müracat > serigrafi dostum

cozturk

Alıntı yapılan: "ground"2800 Font
Sağol. Hepsine bakamadım ama bunlardan bir kaçı bile yeterli.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "ground"Fonta ne gerek var.. Coreldraw'da saniyelik iş değilmi?

Ayrıca illa font olsun diyorsanız font editör programlarıda mevcut.. İstediğniz fonta bu eklentiyi yapabilirsiniz..

Alın 2800 Font
Buda (All in One) Font Araçları "All in One" Bide bu deyim çıktı internette..

iyi çalışmalar..

Ground sanırım ustteki linkt 2800 adet font var.
Türkçe karakterler de problem var mı? Malum 70 kusur Mb az değil :)

Saygılarımla...
Erol YILMAZ

ground

Erol hocam onda sorun vardır kesin.. Türkçe font yok orda..

Türkçe font için Buraya tıklayın  ;)
7 küsür mb..

Saolsunlar tek tek değiştirmişler..  8)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

cozturk

Alıntı yapılan: "ground"Font Araçları"All in One"
FontTools.rar için şifre:
it-friend

Petek

Alıntı yapılan: "cozturk"Ben bu yöntemi karton veya asetat ile CD üzeri baskı için veya seri üretimi olmayan adedi az cihazların ön paneli için kullanılabileceğini sanıyorum. Neronun vs cd tasarlama kısmı var.
Hocam bu CD'ye baskı yapan yazıcılarda CD baskısı yaptırdınız mı? Malum CD yüzeyi parlak, benzer şekilde tablaya CD yerine bakır levha konsa ona da baskı yapabilir mi? Baskıyı yaparken kullanılan program özel mi? O programdan başka bir program da baskı için kullanılabilir mi?
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein