çift tarafı yapışkanlı bant

Başlatan cann, 12 Haziran 2017, 12:10:18

cann

entegrenin metal yüzü ile soğutucu arasına iki yüzü yapışkanlı bant arıyorum. piyasadakiler olmaz heralde , özelliklidir diye düşündüm. İnternet adresi verebilirmisiniz. Teşekkürler

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cann

adres için teşekkürler.
buradan sipariş verebilirim. ancak o gelinceye kadar idareten buradan bulmam gerek.

mehmet

Karaköy PTT sokağında 3M mağazası
var.

Polimerli çift taraflı bant isteyin. Özel bant
ve özel sıvısı ile birlikte alabilirsiniz. Biraz
pahalıdır.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

cann

son linkteki özel sıvı gerektirmiyor doğrudan kullanılıyor sanırım.
pahalı ama şimdilik almak zorundayım.

erkan614

Td elektronik arayın ürünü tarif edin orda var
Biz led için kullanıyoruz

ÜC

Doğrudan kullanılıyor ama ince bir yapıya sahip neredeyse şeffaf izolebant kalınlığında.Zemin eğer düz ve prüzsüz değilse sorun çıkartabilir. Denemek için monteden sonra malzemeyi elinizle zorlarsanız  hafifce oynadığını hissedebiliyorsunuz.
    Bant linkini tavsiye etmek için değil aradığınızı gördüğüm için verdim. İsterseniz ihtiyacınız kadar olanı gönderebilirim , ben pek kullanmayacağım sanırım.

Cemre.

Merhaba, böyle bir malzeme olduğunu bilmiyordum.

Acaba güç yarıiletkenlerinin soğutucu bloklara mekanik olarak bağlantı yapmadan bu bant kullanarak yapistirilmasindan ne kadar verim alınabilir?

cann

sanırım bu çok ince.
benim komponent 4.5 mm ve mesafe 5 mm. yani 0.5 mm boşluk var. 1 mm gibi bant lazım. sıkıca oturması için. gördüğüm uygulamalarda beyaz (şeffaf değil) malzeme ve yumuşak, yani baskıyla eziliyor.

muhendisbey

1mm lik bant olmaz. termal macun kullanabilirsin, o da yapıştırmaz.
Termal pad olabilir belki
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Cemre.

OG

Arkadaş güzel çalışma yapmış ancak "elektriksel iletkenlik"den söz edilmemiş. Bizim için çoğu zaman bu faktör çok önemli olabiliyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.