Yardım!!! ASM kodlarını eklemek

Başlatan zakkum, 19 Ocak 2003, 00:16:51

zakkum

Formdaki herkese merhaba!
Benim sorunum PBP'da ASM kodlarını kullanmakla ilgili.
ASM kodlarını PBP'da ekliyorum.(her türlü eklemeyi denedim)
Eklediğim kodları derleyebiliyorum.Ancak ASM' deki hem FILE registerlerine, hem de ETIKETLERE(call komutunu kullanarak) PBP komutlarını kullanarak ulaşamıyorum.
Yani PBP eklenen ASM kodlarını derleyebiliyor ama onları kendi komutlarıyla kullanamıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

baba

programın ilgili bir kısmını ya da tamamını gönderirsen sanırım yardımcı olan arkadaşlar çıkacaktır.Ben de bildiğim bir konu ise yardımcı olurum.
ÖĞRENDİKÇE    CAHİLLİĞİM       ARTIYOR.

hebela

aynı sorun benim de baya basimi agritti

nispeten cozdum ama file registerlarina hala ulasamadigim icin elim mahkum ass e dondum.

labeli compilerin gormesi icin
kodun icinde bosluk kullanmadan @ ilen yazinca oluyodu.

ama registerlara ulasamamak gercekten buyuk sorun :(

showtime

arkadaşlar ben de bu konuda başarılı olamadım maalesef

Pros_PektuS

Sazanlık yapmış olmak istemem ama assebly kodun başına @ ekliyosunuz dimi ?
Soz soylemek icin once duymak, dinlemek gerek. Sen de soze, dinlemek yolundan gir.                                                          Hz. MEVLANA

byka

DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

zakkum

ben bu sorunu hallettim gibi.
öncelikle pic basic pro'da kullanılacak registerler tanımlanıyor.(var komutuyla)
sonra da asembler kodları içerisinde kullanılan bu registerlerin başına( _ ) sembolü konuluyor.(shift+-)
picbasic içinden bu registerler çağrılırken normal isimleriyle çağrılıyor.başta ( _ ) sembolü olmadan.

label' lere ulaşmak içinde label başına ( _ ) sembolü konuluyor.