PC için kart tipi uydu alıcı cihazı

Başlatan bunalmis, 13 Kasım 2005, 12:03:47

z

Aynı zamanda şifreli yayınları da PC'de koşan yazılımlarla çözebilecek kolayca değişikliklere upgrade edilebilecek PC slotuna takılan uydu alıcı cihazı üretiliyor mu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

efe1409

Piyasada PCI slotlarına takılan uydu alıcıları mevcut
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

z

Marka-model ve kullandıysanız göruslerinizi de alabilirmiyim?

efe1409

Hayır kullanmadım ama marka ve model için hafta içinde bilgi verebilirim
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

z

Özellikle şifre çözme işlemini PC gücüyle yapması gerekmez, kart üzerindeki decoder devresinde bulunan bir işlemcinin sadece bir program çalıştırılarak yeniden programlanması bana çok ilginç fikir gibi geldi, smart kartları tak çıkart programla gibi dertler olmayacak.

Aynı şekilde PC nin görüntü ve ses bilgisini uydu alıcı kartından yazılım yoluyla alıp ekran ve ses kartına yollaması da şart değil. Öyle bir uydu alıcı kartı olabilirki, anten bağlantısı, ekran bağlantısı, hoparlör yada daha iyisi ses çıkışı bağlantısı olur bu sayede PC işlem gücünü bu işlerde kullanmaz. Ancak resim ve ses çözme işlemlerini yapan işlemcinin PC bus üzerinden işlenmesi, kanal değiştirme vs işlemler PC tarafından yapılabilir.

Bu tip PC tipi uydu alıcı cihazı kullanan varsa görüşlerini yazabilirlermi?

CaFFeiNe

SkyStar2 kullanıyordum yaklaşık 2 sene önce güzel bir kart şifre çözme işlemlerini pluginler vasıtası ile yapıyordu

biteker

sevgili @bunalmis
öneri olması açısından skystar2 bende öneriyorum kullanmadım ama iyi bir cihaz olduğunu biliyorum skystar2 sofware bir karttır bunun birde hardware olanı skystar1 vardır eğer bu kartı takacağın makine p4 felansa skystar2 yi rahatça kullnabilirsin

ground

Evet skystar2 software çözüyor.. Fakat bu arabirimde ki bir receiverdan pcye kaydı Mpeg2 olarak yapıyor.. Kaliteli fakat boyut çok büyük oluyor..

Avermedia nin uydu receiver modelinde divx yani mpeg4 seviyesinde sıkıştırdığını duydum..

Sanırım seçim yapmak için oldukça önemli bi özellik..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

z

Avermedia da PC için bir kart tipi uydu alıcımı?

ground

Piyasada gördüğümü sanmıştım avermedia nın mpeg4 dijital tv sini.. yanılmışım.. Belki çin malı bir karttı..

Bu firmanın ürününde var ama..
http://www.digitalconnection.com/Products/Video/fusion5usb.asp
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

Ersin

skystar2 bendede 2 seneden beri var ve memnunum.Birde sunu hatirlatmak isterim cok genis program destegi var.PCI DVB kartlarinda referans kart gibi bisey cogu yazilimlari ona gore yaziyorlar.

erhanmete

downloadda yapılabiliyor ama başkalarının indirdiği dosyaları paralele olarak.