STLink V2 Mini Hata Veriyor/Çalışmıyor

Başlatan FullMetal, 31 Temmuz 2017, 19:31:12

FullMetal

Merhaba,

Bugün elime yeni geçen STLink V2 Clone (USB Stick) i ST Utility ' de çalışıtıramıyorum. Bağlantı kurulamıyor. Şöyle bir hata veriyor:

Alıntı Yap19:08:34 : Can not connect to target!
                  Please select "Connect Under Reset" mode from Target->Settings menu and try again.
                  If you're trying to connect to a low frequency application , please select a lower SWD Frequency mode from Target->Settings menu.
19:20:02 : No target connected
19:21:23 : STLink USB communication error
"Connect Under Reset " i seçiyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor. Sonrasında Settings menüsünde ayarlar değiştirilemez/seçilemez oluyor.  Neden bağlantı kurulamıyor acaba?

MC_Skywalker

quote author=MC_Skywalker

NRST ucunu bağlıyomusun? MCU'nun beslemesi bağlımı? STLINK, kart ile 3V3 bağlantısı olmalı.

3V3
SWCLK
SWDIO
GND
NRST

uçalrı bağlı olmalı.

muhittin_kaplan

(sanki bir yazılım, donanım sayaç falanla bu usbstick tarzındaki klon stlink ler su koymaya başladı, 3-4 kişi aynı hatayı yazıyor. ben 3 mcu ile bağlantıyı kopardım.)

FullMetal

USB Stick i ancak bugün deneyebildim. Önceden eksik bağlantı yaptığımı farkettim. SWDIO, SWCLK, GND, RST ve kartı beslemek için 5V u STLink den verdim. STLink Utility de sorunsuz çalışıyor ve programı atıyor fakat Eclipse ile hata ayaklamak için kullandığımda:
Alıntı YapError in final launch sequence
Failed to execute MI command:
load C:\\STM32Toolchain\\projects\\nomorelibs\\Debug\\nomorelibs.elf
Error message from debugger back end:
Error erasing flash with vFlashErase packet
Failed to execute MI command:
load C:\\STM32Toolchain\\projects\\nomorelibs\\Debug\\nomorelibs.elf
Error message from debugger back end:
Error erasing flash with vFlashErase packetError erasing flash with vFlashErase packet

OpenOCD de bir hata yada ayarlarda bir problem olabilir belki?

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muhittin_kaplan

1.Eclipse mi kullanıyorsunuz ?
2.CubeMx mi kullanıyorsunuz ?
3.İşlemcinin Stm32f1xx mi ?

Ben CubeMx ile oluşturduğum projede hatalar aldığımı (jtag -4) kendi oluşturduğum projede herşeyin yolunda gittiğini gördüm. Bu yazı biraz erken tanı oldu yalnız, hergün problem değişiyor :)

FullMetal

Eclipse ve STM32F4xx kullanıyorum ama CubeMX kullanmıyorum. USB stick i denemek için STM32F4 Discovery nin STLink kısmını iptal ederek bağladım. Yukarıdaki hatayı aldım.

Discovery üzerindeki STLink den sorunsunsuz çalışıyor. STLink i kullanmadan önce firmware ı son versiyona güncelledim. Firmware version: V2.J28.S7 STM32+STM8 Debugger

muhittin_kaplan

Debuggin ayarindaki software reset i yaptiniz mi hocam. Usbstick in rst inr guvenmeyin