Tavsiye ve oneri ihtiyaci.

Başlatan vedo35, 27 Ekim 2017, 17:21:20

vedo35

Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

foseydon

baran123

Ben normalde Discovery gibi kitlerin başlangıçta rahat olacağını düşünüyorum.
Fakat şöyle bir nokta var. İlerde Ethernet, Paralel arayüzlü LCD, harici SDRAM, Nand Flash gibi uygulamalar yapmak istersen bu Discovery kartına uygun PCB tasarlayıp kullanman gerekir. Bu ekstra zaman ve maliyet demektir.
Aksi takdirde bu yüksek hızlarda çalışan donanımları dandik uzun jumperlar bağlayıp düzgün olarak çalıştırman mümkün değil.
Bu yüzden donanımını seçerken hem uygun bütçeli hemde uzun vadeli alman sana çok fayda sağlar.
Tabi hazır donanım kullanırken bu harici elemanları nasıl bağlandığını da kitin şemasına bakarak öğren.

Sonuçta senin istediğin ARM öğrenmek STM değil.
Yine aynı çevre birimlerini kullanmak sana bir şey katmaz sadece aynı şeyleri yapar durursun.
ARM'ın mimarisini araştırıp öğrenmek ve diğer mimarilere göre avantaj/dezavantajlarını öğrenmek çok daha mantıklı olur.

esensoy

Bana kalırsa arm öğrenmek isteyen "Blue Pill" ile başlasın

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

kimlenbu

a'dan z'ye her yerini kurcalayacağım dersen böyle bir geliştirme kiti yerine modülleri de yanında gelen bir kit seçmeni öneririm.

Ben öğrenirken aşağıdaki kiti kullandım, oldukça başarılı

https://www.waveshare.com/product/mcu-tools/stm32/open/open407i-c-package-b.htm

vedo35

Evet ben kurcalamak, kurcalarkende ogrenmeyi seven biriyim. Esensoyun onerdigi guzel ama ha lcd, dur saat devresinide kurcalayayim derken yavas yavas onlar almak gerekecek gibi. Kimlenbu galiba herseyi icinde gelistirme karti benim gibi kurcalamayi sevenler icin daha uygun gibi. Verdiginiz fikirler ve tavsiyeler icin tekrar cok tesekkur ederim.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Eugene

bluepill in hem kendisi ekonomik, hem de üzerindeki mcu ekonomik. Böylece geliştirilen kodları tekrar port etmekle uğraşmazsınız.