hi tide kullanan arkadaşlarla paylaşım yapılabilir

Başlatan rezonans75, 23 Kasım 2005, 23:32:06

rezonans75

hi tide kullanan arkadaşlarla birikimler paylaşılabilir...

klutch

hi-tide ın türkce anlatan kaynaklara ihtiyacım var. bu programda yogunlasmak istiyorum.

ground

Nasıl yani ya?

Dostum burada herşey "I" yada "0" dır..  

Ya paylaşın.. Yada paylaşmayın..

Bunun arası yok!
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

gsever

MPLAB IDE'ye ne oldu acaba?

Her geçen sürüm de yeni özellikler ekleniyor yakında kod tamamlama da eklenecektir.

Pekçok aracı destekliyor ayrıca. Eminim ileri de kod yazmak çok daha zevkli hale gelecek MPLAB'da.

mp3dragon

gsever arkadaşımıza katılıyorum.

Hi-Tide kurdum ama pek hoşlaşmadım. Mplab daha tanıdık bildik bir yüz.Ayrıca Hi-tide java mava sistemi bayağı yoruyor.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

klutch

peki mblab da c nası yazıyosunuz, c compilier tanıtma fln gibi biseler duymustum.

SpeedyX

Alıntı yapılan: "klutch"peki mblab da c nası yazıyosunuz, c compilier tanıtma fln gibi biseler duymustum.
Compiler kısmından kendi compilerını gösteriyorsun. Yada nette setup şeklinde işi hazır yapan dosyalarda var.

hsaglam

arkadaşlar bir soruna çözüm arıyorum.
Picc v9.50 kullanıyorum (yeni başladım)

pic lcd denemesi yapıyordum programı 18f84 için derledim ve çalıştırdım (deneme amaçlı lcd'ye  karakter yollayan program) Ancak aynı programı 16f877 için derledim derleyici hata vermedi ancak çalıştıramadım. Kürsör lcd'nin 1. satırından sadece yanıp sönüyor.

16f877 pic'i ile lcd'de yazı yazdıran kiçik bir örnek program yazabilirmisiniz??? Mümkünse kullanacağınız lcd.h ve lcd.c dosyalarını da upload edebilirseniz sevinirim. (Anladığım kadarıyla yazdığım programda bir sorun yok çünkü 16f84'te çalışıyor. Benim sorunum galiba kullandığım lcd.h ve lcd.c dosyalarında)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Veli B.

hsaglam

lcd 4 bit modda çalışıyor (LM016L)
bağlantılar doğru
16f84 için yazdım çalıştı
aynı programı 16f877 için derledim (aynı lcd ile) ancak çalışmadı
ben daha önce delay.h da da böyle bir sorun yaşamıştım. dosyayı başka bir delay.h ile değiştirmiştim olmuştu. Bunu anlayamadım

hsaglam

arkadaşlar sorunuma çözüm buldum yazılım daha önce belirttiğim gibi doğru ancak kullandığım lcd.c dosyasında çözüm yatıyormuş
programı incelediğimde rs ve e bağlantıları ile lcd data uçlarının (4 bit modda portd.0....3) olması gerekiyromuş. Program derlerken zaten hata vermemişti. Devreyi yeniden düzenleyince çalıştı. Bundan çıkan sonuç; header dosyasını çok iyi incelemek ve ona göre bağlantıları yapmak gerektiği