Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

I2C ve temizlik

Başlatan Mnemonic, 24 Kasım 2005, 19:19:38

Mnemonic

Herkeze selamlar;

arkadaslar selam bir projem için I2C Atmel 24C512 kullanıyorum yanlız ne protonun helpinde nede urun datasheetinde eepromun icine yazılmıs bılgıyı nasıl sılecegım konusunda bır sey bulamadım hbusout komutu kullanıyorum  ilk verilen kontrol biti %10100000 verisi yazmak icin bunun butun adresleri silmek için olanı varmı yada baska bır yolu
Şimdiden Tesekkurler

CaFFeiNe

eepromu silme diye bir komut yok yazma ve okuma var 0xFF veya 0x00 (silmeden neyi kastediyorsan) yazarak silme işlemi gibi birşey yapabilirsin kastettiğin sadece tek komut ile tüm eepromu silmek ise böyle bir komut yok

Mnemonic

bende oyle dusunmustum o zaman bır for next dongusu ıle butun addreslerı FF olarak taramam gerekecek baska carem yok. Ben sadece zaman kazanmak istemistim teşekkür ederim

CaFFeiNe

sayfa yazma diye bir özellik var bunu kullanarak silme hızını arttırabilirsin gibime geliyor

Mnemonic

Sağolasın hocam başını çok şişirdim biliyorum ama page yazma konusunda helpde ben gene bir şey bulamadım mallığıma ver  :oops:  bunun komutu nedir nasıl kullanırız ve  for x = $0000 to $FFFF diyip hbus out komutuyla 255 gonderiyorum