Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

menu olusturma

Başlatan muahaha, 25 Kasım 2005, 15:08:27

muahaha

Herkeze slm,16 2 lik lcd icice menular olusturcam acaba herkezin izledigi standart bir yol varmı ozellikle debouncing hakkinda onemli noktalar ne?herkeze tsk

CoşkuN

Bu menü olayını ben de merak ediyorum.Yok mu cevap?

Veli B.

CCS için hazırlamadım ama pb için hazırladığım bir örneği koymuştum bir ara ona bakabilirsiniz.Tuşlar için gecikme değil kilitlemeli bir mantık kullanıyorum herzaman.Çok daha sağlıklı çalışıyor.Basmada yada bırakmada çalıştırmak size kalmış.
ör:

IF _B1=1 THEN
_LB1:         IF _B1=1 THEN _LB1
                 .
                 .
           ENDIF

mcan

o nedir ben anlayamadım zaten basic bilmem, c öğrenmeye çalışıyorum,
türkçe olarak mantığı nedir? mesela bir buton var ve 8 tane farklı program bunların amaçları değişik kimi led yakıyor kimi frekans okuyor,şimdi nasıl oluyorda butona basınca yapılan işin şekli değişiyor

Ersin

soru cok yuzeysel ama su sekilde yapabuilirsin:
Bir degisken ve dongu 1den 8 e kadar her butona bastiginda
mesela i==i+1; daha sonra
if i==1 .....
if i==2..... gibi

tnen

Switch

Statement: switch (expr)  {

case cexpr: stmt; //one or more case

[default:stmt]

}

Example:

switch (cmd) {

case 0:printf("cmd 0");

break;

case 1:printf("cmd 1");

break;

default:printf("bad cmd");

break; }

(CCS in helpinden alınmadır.) Case ve switch kullanarak cok rahat menu olusturabilirsin. İki butonla bu menulere girip istedigin işi yaptırabilirsin diye düşünüyorum. Şöyleki
butonlarının bir sayacı arttırıp azaltdığını düşünelim. Eğer sayacın 0 ise switch komutu programını case 0'a dallandırır. Case içinde menuye girip girmiyeceğin sorulur iki butondan biri evet biri hayır anlamına gelsin. bu butonlara basarak menu içine girersin.herbir aşamada bu butonları geri yada ileri için kullanabilirsin. Menu içinde işin bittiğinde geri yada çıkış butonuna basarak senin isteğine bağlı olarak ya ana menuye doner yada bir onceki menuye donduredilirsin.umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin . Bu arada boarddaki tüm arkadaşların Mübarek Kurban Bayramını kutlarım...