Kaspersky Free

Başlatan ByTEK, 23 Şubat 2018, 21:42:38

ByTEK

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun Süreden beri Kullandığım(2013 ilk Kurulumu) Bilgisayarımı formatlama zahmetinde bulundum. lisansı eski çalıştığım firmaya ait olan Sophos Antivirüs ve İntercepx kullanıyordum. Firmadan ayrıldığım için elimde lisans keyi yoktu. Ücretsiz antivirüsleri incelerken gözüme kaspersky free takıldı.

Nette yorumlara baktığımda memnun olan kitle fazla olunca indirip Kurdum. Normalde Kaspersky kasması ile bilinir. Kurulum bittikten sonra sistemi komple tarattım ve temizlettim.

Sonradan Kaspersky Free versiyonun 1 yıllığına bedava verildiğini ve  "Virüslere, casus yazılımlara, kimlik avına ve tehlikeli web sitelerine karşı korur" ibaresi ile neler yaptığını gördüm. Bence tipik ev kullanıcısı için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarıda kasmadı.

Sanırım Kaspersky bir çok PC ye kurulduğunda istatistikler merkeze gönderilip ağını ve bilgisini genişletiyorlar. Buda ürünlerin gelişmesini sağlıyor.

Aslında bunu kurarak Kaspersky'nin ücretli versiyonlarının geliştirilmesine katlı sağlıyoruz. Şuanlık ücretsiz antivirüsler içerisinde tercih edebilecğeim bir antivirüs yazılımı. Tabi yanında "zemana" güzel gidiyor.

Denemek isteyenler aşağıdaki linkten kurabilir.

https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/free-antivirus-download