virtual box ghost imajı yükleme

Başlatan erkan614, 05 Mart 2018, 13:35:24

erkan614

Arkadaşlar İyi günler
virtual box a ghost imajını yüklemek istiyorum ama A: ve B: sürücülerinden başka bir lokasyon çıkmıyor
hdd deki imajın yerini nasıl göstericem

cetin1990

Paylaşım klasörü ile gerçek makinedeki imajın yeri gösterilebilse de Windows açılmadan olmuyor.

Önce sanal makineye boş bir  windows kuralım.
Windows açılınca bunun Diskini ikiye bölelim. C ve D olsun.
Bu işlemi disk yöneticisiyle rahatça yapabiliriz.  (C:\Windows\System32\diskmgmt.msc)

D sürücüsü oluşunca paylaşım klasörlerinden paylaşıma açmış olduğumuz Ghost imajının yerini bulalım. Görünen imajı sanal makinedeki D sürücüsüne kopyalayalım.

Şimdi sorunumuz Makineyi açarken Ghostu çalıştırmak ve imajdan windowsu yüklemek. Bu amaçla CDden boot seçebiliriz. Elimizde Ghost CDsi varsa buradan boot edelim. D sürücüsündeki imajı Cye yükleyelim.
Başka çözüm de, sanal makinenin Boot Diski olarak Dyi ayarlamaktır. veya boot için E sürücüsü de yapılabilir. CD imajına gerek kalmaz

E-imza okuyucusu 64 bit windows ile çalışmıyordu. Ben de sanal makineye 32 bit Windows7 kurdum. Oradan çalıştı.

erkan614

@cetin1990 Dediğiniz gibi yaptım şuan ghost dan imajı yüklüyorum
yanlız imaj olan işletim sistemi W7Embedded 64bit
Virtualboxta 64bit windows kuramadım bende 32xp kurdum şimdi onun üstüne yazıyorum imajı
bir problem çıkmaz İnşAllah
bu yazdığım vdi kalıbı başka sanal makinede nasıl kullanıyoruz?

cetin1990

Bende sanal makineler bazen bozuluyor, hata çıkıyordu. Asla başlatılamıyordu. Sorunun çözümünü şöyle buldum. Öncelikle Makinenin anlık görüntüsünü kaydetmişsek bunları sondan itibaren teker teker silelim. Her birini sildikten sonra çalıştırmak isteyelim.  ilk anlık görüntüye kadar gidelim. ( Çalışan, temiz windowsta anlık görüntü aldığımızı varsayıyoruz)

Makine yine çalışmıyorsa o ilk güzel anlık görüntüyü de silelim.

En sonunda makineyi Sil diyoruz. Fakat herşeyi sil seçmiyoruz. Diski kalsın. Makine silinince Diskini bildiğimiz bir klasörde muhafaza edelim. Yeni makine oluşturalım. Disk olarak var olan diski seçelim. Çalışıyor.

erkan614

Aynen uyguladım yeni 67bit makineye imaj yüklediğim vdi yi gösterdim sorunsuz çalışıyor