Electromagnetically controlled fuel injection valve ile ilgili.

Başlatan F.T, 19 Mart 2018, 21:45:01

F.T

Dizel makinalarda kullanılan elektromanyetik yakıt enjektörleri ile ilgili bir kontrol entegresi arıyorum.Enjektörlerin testleri ile ilgili  bilgisi olan varmı?
Bu enjektörleri nasıl sürmek lazım.Nelere dikkat etmek gerekir.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Okan AKÇA

X marka aracı enjektörune scop ile  bakarak  öğrenebilirsiniz. Bildigim  kadarıyla enjektörun memesi bozulmakta işeme tabir edilen mazotu polverize atamamasi sonucu piston ve silindire zarar vermektedir.

F.T

Aynen bozulma olayı o şekilde olmakta fakat bu enjektörlerin onarımını yaptıktan sonra test edilmesi aşaması var.
Dediğiniz gibi bir makinada enjektör uçlarından skopla ölçüm alıcam.
Benim merak ettiğim enjektörleri sürmek için özel bir entegre kullanılması ile ilgili.Bu tür bir çalışma yapan yada bilgisi olan varmı?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Okan AKÇA

Enjektör testi yaptırmistim. Enjektör her devirde püskürtme testine sokuluyor. Ve devirlere göre belirlenen miktarda  mazot püskürtülmesine göre değerlendiriliyor.

F.T

Okan Hocam Motorcu arkadaşlarda o şekilde test ediyor fakat manyetik olanların atölyede testi için özel bir sürücü devresi yapmak icab ediyor.Ondan dolayı araştırıyorum.Pwm tekniği ile sürülecek.Burda duty ve frekans ayarlama durumu var.Zaten skopla yapacağım ölçümle değişik devirlerde makinanın yüklenmesi aşamasında olması gereken değerleri görüp ona göre tasarlıcam.
Ben bu iş için özel bir entegre varmıdır diye düşünmüştüm.
Basit bir şekilde lm 555 li devrelerle yapanlarda olmuş.Ama ben daha iyi kontrol edilebilecek şekilde tasarlamak istiyorum.

Alıntı yapılan: Sozuak - 19 Mart 2018, 22:16:30
LM1949,  TC1775

Hocam bunlar dışında nette pek bir entegre bulamadım.Teşekkürler.

Farklı yöntemi olan varsa her yöntemi araştırmak istiyorum.

Sozuak

Verdiğim dökümanlara baktınız mı uygulama notları da mevcut.

F.T