Hard diskimi nasıl kurtarabilirim?

Başlatan apsis, 26 Mart 2018, 13:28:41

engerex

Testdisk deneyin. Kullanımını önce öğrenmeniz gerekebilir. Ancak işini iyi yapar.

yesilu

Benim retrorangepi imajı yazdırdığım 16gb tf kart da write protect oldu, formatlayamıyorum. Öldü mü komada mı sizce...

Sozuak

Alıntı yapılan: yesilu - 27 Mart 2018, 08:51:06
Benim retrorangepi imajı yazdırdığım 16gb tf kart da write protect oldu, formatlayamıyorum. Öldü mü komada mı sizce...

Başka pc de yada başka kart okuyucu ile denerseniz  hallolabilir. Yoksa Registry de oynama gerekiyor.

Yada

select disk [DISK NUMBER]

attributes disk clear readonly

Bu dos komutları ile komut satırından disk özelliklerini read only den çıkartmayı deneyin. (komutların parametrelerini  genel yazdım)

apsis

Alıntı YapC d diskleri duruyorsa recuva yı da kullanabilirsin
Hocam taşınabilir diskimde bu sıkıntı var.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Sozuak

yesilu

Tf karta gogılın önerdiği her tür muameleyi çektim (disk yönetimi, komut satırından diskpart, regedit, tamir yazılımları) hiçbiri işe yaramadı. Android tablete taktım, dosya silip yazabiliyorum ama kartı formatla gibi biryer bulamadım. Kurtulursa linux yada androidle olacak, win bu konuda çok nazlı...

muhendisbey

TF kart mı? SD kart olmasın?

SD card formatter aracını internetten indirip formatlamayı deneyebilirsin.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yesilu

Denedim olmuyor. Android de yalancı çıktı, dosyaları siliyorum silinmiş görünüyor, kartı çıkarıp taktığımda geri geliyorlar. A101 den alınma yüksek düzey kart, uzak durun (belki imaj yazma gibi extrem işlerde sukoyuveriyordur) sandisk marka olana daha fazla sayıda os imajı yazdırdım sildim birşey olmadı, buna ilk yazdırmam, formatlayamadım.

muhendisbey

Benzer durumlar benim başıma kingstone, toshiba ve sandiskte de geldi.

Teknoloji işi şans işi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mehmet

TestDisk veya PhotoRec
https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Yaklaşık aynı program bunlar. Konsoldan
çalışır. Biraz çetrefilli olabilir. Ama neredeyse
tüm dosyalarınızı/partition tablosunu geri
getirebilirsiniz.

Hiren içinde de olması lazımdı.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------