Hard diskimi nasıl kurtarabilirim?

Başlatan apsis, 26 Mart 2018, 13:28:41

apsis

Merhaba,
Geçenlerede raspberry için sd karta rasbian'ı boot ediyordum. Bu gün farkına vardım taşınabilir harddiskimi de boot etmişim. Nasıl oldu anlamadım!
Bunu kurtarmanın bir yolu var mıdır?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

dumansiz

Daha önce benzer bir hata yapmıştım:
https://www.picproje.org/index.php/topic,42731.msg309721.html

Ancak! Sizin durumunuzla aynı olmayabilir. Yardımcı olayım derken daha fazla zarar vermek istemem.
Denemeden önce hatanın sebebinden emin olun.

M.Salim GÜLLÜCE

Kurtarma programlarını deneyebilirsin.
İnternette en yaygın olanı Hiren's Boot CD dir.
İçinde birçok utility ve program bulunmaktadır.
Heryerde bulabileceğin bir kaynaktır. Free olup lisans yada şifre falan gerektirmez.
Yalnız hangi utility ile yapabileceğini söylemem zor.
İçindeki utilitylerde en az 2 tane hatırlıyorum HD kurtarma..

Sozuak

Restorer 2000 adlı bir yazılım kullanıyorum. Diski sektör sektör tarayıp içindekileri belirlediğiniz hedefe kopyalıyor. Amacınız silinmiş verileri kurtarmaksa işe yarar yok boot sektörü kurtarayım diyorsanız başka programlarla yada fdisk komutu ile yapın. Eğer isterseniz eposta ile akşama yollayabilirim 2 mb birşey.

yas

geçmişte bir çok program denedim çoğuda ücretli olanlardan. Dosya kurtarmada benim en iyi sonuç aldığım r-studio oldu.

apsis

r-studio'yu jurdum ancak hata verdi.
@Sozuak hocam eğer sizdeki tam sürüm ise ve zahmet olmazsa alabilirim.
Bir kaç program deneyeceğim artık.

Sozuak

Evet tam sürüm küreği de var. Akşam yollarım :)

muhendisbey

Aynısı benim de başıma geldi.

Partition find and mount

ilacın bu. Bu HDD'deki bölümlemeler uçmuş olmalı. Bu program HDD'yi tarayıp kaybolan kısmı geri getirir. Dosyalarını alıp temiz kurulum yaparsın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kutahyaspor

Diğer programlardan önce muhendisbey'in söylediğini deneyin, bence de sorun bu.

boreas

Dosya için active file recovery partition için active partition recovery  oneririm

Sozuak

File restore gibi bazı programlar ki içinde benim kullandığım program da var ille de destrüktif kurtarma yapmıyor sadece hasarlı depolama birimini tarayıp kurtarılabilir ne kadar  dosya varsa  hedef belirtilen depolama birimine kopyalıyor.

apsis

Hard diskimde setup'lar vardı. Kurtarabilirsem tekrar toparlamakla uğraşmam.
@Sozuak  Hocam sizin bahsettiğiniz programı gönderebilir misiniz?
@muhendisbey hocam işe yaramdı maalesef  :(

Sozuak

Gondereceğim. Misafir var o nedenle sadece tabletten bakıyorum. PC başına oturamadım. Üzerine yazılmadıysa kurtarır.

Sozuak

Epostayla dosyaları yolladım ÖM ve epostada açıklama yazdım ikisini de oku lütfen.

muhendisbey

C d diskleri duruyorsa recuva yı da kullanabilirsin
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.