MP3-Modül yardım

Başlatan bbs2006, 28 Mart 2018, 00:10:49

bbs2006

Merhaba
tcs34725 rgb renk sensörü ile  renkleri sesli okumak için bir devre yapıyorum. Bunun için almış olduğum mp3 modülünde  MP3-tp-18p kodlu(internette araştırdım  bu mp3-tp-16p si var)
modül olarak geçiyor. Kullandığım mp3 modül pin yapısı

Mododülün datasheetindeki devreyi bağladıgım halde devre den ses alamadım. Devre bağlantısı yaptığım devre

Bu devrede 2gb sd kart kullandım.

Bu kartın içerisinde

mp3 klasörü açtım. Bu klasörün içine de  01 klasörü açtım. bunun içerisine 0001 den 0008 kadar mp3 uzantılı ses dosyaları ekledim.  bunları aynen datasheet deki bilgilere göre ekledim.
ancak hiç bir ses alamdım. kullandığım hoparlör 50 ohm 2 w. Öncelikle ses alam işlemini gerçekleştirdikten sonra  arduino uno kullanarak renk sensöründen renkleri okutup devremi bitireceğim. Bir türlü işlemi gerçekleştiremedim. nerede hata yapıyorum. Yoksa modül üzerindeki kod göre çalışmıyor mu. Modül mü Arızalı.  Modülü de yeni aldım.
Teknik Dökümanı.
http://image.dfrobot.com/image/data/DFR0299/DFPlayer%20Mini%20Manul.pdf

certy

Aynı modül değil ama WTV020 ile aynı sıkıntıyı yaşadım. Her şey doğru olmasına rağmen ses alamıyordum. Meğerse hafıza kartı seçiyormuş. Türk Telekom'dan aldığım Syrox marka 2GB hafıza kartını kullanınca ses alabilmiştim.
TA1USS

tekosis

Kartı hangi formatta biçimlendirdin? Kartı fat16 olarak biçimlendirip dener misin?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ilyas KAYA

.

sigmoid

Çıkışına amfi devresi bağlayıp denediniz mi? Bilgisayar

bbs2006

kartı fat 32 biçiminde  formatladım.

bbs2006

yas

datasheette özellikle tf card ile çalıştığı belirtilmiş sd card olduğu için olmuyor olabilir.

SD CARD= SECURE DIGITAL CARD
MMC CARD= MULTI MEDIA CARD
CF CARD= COMPACT FLASH CARD
MS CARD= MEMORY STICK CARD
TF CARD= TRANS FLASH CARD

Ersin

2GB Trancend ile çalıştırdım, dosya adına dikkat et 001.mp3 gibi bişey olması lazım idi pdf te yazar.

bbs2006

merhaba farklı bir sd kart aldım(sandisk) müzikleri direk attım ancak yine bir ses alamadım. ne yapabilirim. 16gb sd kart kullandım

izturk

aynı modülü ben de kullanıyorum. ses veya sd kart seçtiğini hiç görmedim. klasör oluşturmadan direk sesleri 0001.mp3 0002.mp3 olarak at sd karta.

10 ve 11 numaralı bacakları kısa devre ettiğin anda mavi led yanıp ses çalmaya başlaması lazım. eğer led yanmıyor veya ses gelmiyorsa modülü değiştirmeni tavsiye ederim.

bbs2006

Ben o bacakları kısa devre ettigim zaman benim moduldem kirmizi led yanıyor ancak ses gelmiyor

bbs2006

Ayrıca modulu yeni aldım. Ancak benim modül üzerinde mp3-tf-18p yazıyordu. İnternette bu şekilde bulamadım. Modül hatalı olabilir mi

izturk

Led yaniyorsa caliyor demektir. Amfi kisminda problem var demekki. Modulun alt kismindaki 8 bacakli entegrenin lehimlerini bi tazeleyin isterseniz

bbs2006

Ben bunu aldığım yere göndersem ölümü ki
Yine bir bakayim