Network Dosya Transferi

Başlatan एक होना, 26 Nisan 2018, 22:32:40

एक होना

3 TB Iomega dan 1 TB WD e dosya transferi yapmam gerekiyor.

Laptop üzerinden dosya transferi yapıyorum sorun yok.
Transfer esnasın da Laptop da başka bir işlem yapamıyorum dosya transferi esnasın da dosyalar da bozulma yada kesilme olmasın diye.

Yukarıda belirttiğim 2 Network HDD de dosya transferi başka nasıl yapışır ?

Elde boşta Banana Pi var. Onu kullanayım dedim lokal ağ da hiç bir paylaşılmış dosyayı göremiyorum.
Ftp programı ile baktım görse dahi işlem yapamıyorum.

Fikri olan var mı ?

OptimusPrime

Gecen usb den usb ye 500gb kopyaladim 12 saatten fazla surdu. Bu arada bilgisayarı da kullandım gerçi. Boyle bir isi banana pi nin yapmasi helede ağ üzerinden heralde gunler sürer.

Bilgisayardan bence bu işi halledin hatta bilgisayarı kullanırken yapin bu işi. Zaten arka planda ftp protokolü dosya bütünlüğünü ve transferi sürdürecektir.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

एक होना

Dosya transferi hala devam ediyor.

FTP programı olarak File Zilla kullanıyorum.

iomega 10/100/1000 ethernet 
WD 10/100 ethernet

baya yavaş aktarıyor.

Geçenlerde pc den toplama linux server e dosya transferi yaptım iomega dan. Hızına yetişemedim.
Her bir dosyada 20 ila 40 GB arası değişiyor boyutları.

Yazarken aklıma geldi. Laptop etherneti 10/100/100. Network kablosunu takmamışım wifi üzerinden transfer ediyor. Galiba wifi hızı yetmiyor galiba.

OptimusPrime

Wd nin hizi dusukmus bu durumda 100 un uzerine cikamayacaksiniz wifi da ayri bir alem tabi.

Jumbo paket destekliyorsa agdaki tum cihazlar jumbo paketleri kullanın transferi hizlandiracaktir.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

engerex

100Mbit ile ~10MB hızda iletişim kurarsınız. Bence yavaşlık FTP kaynaklı. Ağ sürücüsü olarak ekleyin derim.

एक होना

Dün gece başlamıştı dosya transferine. Öğlen saat 2 gibi uyandım son dosya kalmıştı.

Ortalama 80 GB dosyayı baya yavaş aktarmış.

WiFi değil de kablo takıp deneyeceğim bir ara.

Kullandığım Switch de GB.

Bahsetmiştim pc den toplama linux server , switch gb , iomega gb ve kullandığım laptop da ethernet gb. Bir film dosyasını 20 gb ortalama süre 10 yada 15 dakika idi.

WD ile baya ağır oldu bu iş.

FTP Programı aynı idi. 

Neyse ağır aksak da olsa dosya aktarımı olmuş.

WD tekrar gelecek dosya transferi için. o zaman detaylı bir araştırma yaparım.

İlginiz için teşekkürler.

OptimusPrime

Baya erken kalkmışsin maşallah  ;D

एक होना

Sabah saat 6 yada 7 de uyursam normal.

एक होना

Evvelden satın aldırdığım iomega 2TB hdd geldi. Onda denedim aynı bağlantı şekli ile biraz daha hızlı.

Kablo takıp denersem tam randımanlı çalışacak.

Bu arada gelen iomega 2TB hdd sinden tencere kapağı yuvarlanır gibi ses geliyor.

Elektrik kesintisi çok yaşamış anlaşılan. UPS alın demiştim dinlememişler.

एक होना

İlk başta yazdığım cihazları bu sefer network kablosu takılı iken yaptım gayet iyi.
80GB dan fazla dosya attım saatlerce bekleme yapmadı.

Sorun WiFi ile ilgiliymiş.

Bir de Switch Cisco 8 Port  10/100/1000

Evde kullandığım da 8 port 10/100/1000 (Digitus Marka)

ByTEK

Hocam ben sadece tavsiye vereceğim.

WiFi aktarım hızınız yüksek bile gözükse büyük dosyalarda yada çoklu dosya aktarımlarda sorunlar yaşanır. Ben bu sebeple evdeki modemin Wi-Fi sini kapattım ve mikrotik rb951 taktım. WiFi ve beraberinde herşeyi bu cihaza taşıdım. Modem sadece sinyal cevirici olarak kaldı.

Demen o ucuz ap yada modemin üstündeki ap ler basit isler icin ama isler yoğunlaşınca sürekli şikayet ve yavaşlar söz konusu. Bu duruma şişme diyoruZ.

एक होना

@SercanTEK  hocam haklısın.

Genelde dosya transferini kablo ile yapardım. 
Konuyu açtığım gün galiba dalgınlığıma geldi.

Mikrotik ürünleri ile daha tanışma şansım olmadı. Net de gezer iken bir kaç model e denk geldim. Bir ara sipariş verip test etmem gerek.

ByTEK

Alıntı yapılan: एक होना - 09 Haziran 2018, 15:10:12@SercanTEK  hocam haklısın.

Genelde dosya transferini kablo ile yapardım.
Konuyu açtığım gün galiba dalgınlığıma geldi.

Mikrotik ürünleri ile daha tanışma şansım olmadı. Net de gezer iken bir kaç model e denk geldim. Bir ara sipariş verip test etmem gerek.

Hocam alacaksanız kurulum anlamında yardımcı olurum. Tavsiyem ev ortamı icin 1000mv çıkışa sahip rb951g olacaktır. Daha ucuzleri var ama wifileri zayıftır.

Mikrotik ürünleri ayni zamanda firewall gorevlerinide yaparlar. Nette çok kaynak var ayar konusunda.