0-30 VDC STABILIZED POWER SUPPLY CONTROL 0.002-3 A

Başlatan balkes10, 08 Aralık 2005, 22:27:23

balkes10

daha önce verilmiş bu devrede tl081 yerine tl082 kullansan ne olur. veya 2n2219 transistörü yerine başka bir transistör kullanabilişr miyiz
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

stlg

Sevgili balkes10
Arkadasım hangi devre anlayamadım ama TLO81 yerine TL082 kullanabilirisin TL081 bir opamp devresinden olusur TL082 de ise TL081 ile aynı ozelligi tasıyan opamptan iki adet bulunur bunlardan bir tanesini kullanabilirisin yanlız bacak numaralarına dikkat et  2N2219 yerine ise aynı gerilim ve akım degerlerine uygun NPN transistorler deneyebilirsin
bu transistorun tek farkı yuksek hızda anahtarlama yapıyor olması
2n2218 veya 2n2222 dene bunların gucleri biraz farklıdır ama işini gorebilir kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

balkes10

evet devreyi yaptım gerçekten iyi çalışan bir devre 270kohmluk dirence dikkat etmek gerekiyor yoksa voltaj sıfırlanmıyor voltmetreyide monte ettim ancak amperin artıp eksildiğini bir ampermetre ile nasıl tespit edicez?
ayrıca 7107 voltmetre şeması ve pcb si biryerlerde olması lazım kit olarak almıştım yanında vermiştiler isteyen olursa verebilirim

aster

Board Maker in varsa dosyaları buradan indir
http://picproje.org/gonder/files/0-3vpower.rar
ampermetre 0.15 ohm luk direncin gerilim düşümüyle çalışıyor, ona göre 7107 den ayarlarsın
anlamadığın yerleri gene sor
kartın bitmiş hali
http://picproje.org/gonder/files/20005.JPG

balkes10

devreyi word veya resim formatında verebilir misibiz istediğim tam olarak bu idi ...

aster

BM nin uyuzluğu tutu sayfa printscrn olmuyor
eski bm de merge komutu vardı 2 sayfa birleşiyordu 251 de yok  yapamadım zaten mecburen led ve güç devresini ayrı verebildim
bir şekilde bm bulup açmayı denemen lazım gurup sebilde olması gerek