PIC ile Yapılmış LCD’li Kilit,Trafo Sarım Makinası,Q-M

Başlatan picprojeleri, 09 Aralık 2005, 00:10:30

picprojeleri

Projelerin Linki

http://groups.yahoo.com/group/piclist/files/www.picprojeleri.com/

Dosya şifreleri "www.picprojeleri.com" kolay gelsin
Proteus 6.7  SP3 versiyonu kullanıldı haberiniz olsun

balkes10

SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

picprojeleri

herhlde dönecek onun simülasyonun yapmam mümkün değil kaldıkı kaç sarım döndüğünü reed röle belirliyor ona 4 defa bas o zaman duracaktır

balkes10

beki gerçek devrede nasıl çlışacak bu reed röle

picprojeleri

reed rölenin çalışmasını biliyor olmalısın mutlaka mıknatıs her dairesle hareket neticesinde reed röleyi bir kez kapatıp açar yani anahtarlama yaptırı bu mantıkla her tur neticesinde bir anahtarlama yapılmış olur.

balkes10

picbasic kodunu verirsen biraz belki bizde uğraşabiliriz teşekkürler

aster

balkes10

amacım devrenin açık kodunu kullanarak trafo sarım makinasını yapmak aslında mekanik olarak zor değil ben makinacıyım ancak teli tıpkı ip sarar gibi ileri geri hareket ettirmek gerekiyor bunu mekanik olarak yapabilirirm ancak elektronik kısmını oturmaya çalışmam lazım telin çapına göre bir mile bağlı motorun bir turda tel çapı kadar ilerlemesi gerekiyor .

yani özetle pice bağlı motorun bir tur atmasına karşılık teli taşıyan motorum tel çapı kadar ilerlemesi ve trafo boyu kadar gittikten sonra aynı adımda geri dönmesi gerekiyor bu hareketi ileri geri tur tamamlanıncaya kadar yapması gerekiyor yardımcı olacak arkadaş varsa uğraşabiliriz

picprojeleri

burada benim yaptığım sistemde teli motor taşımıyor. motor miline sadece trafo bobini bağlanıyor. tabiki mekanik kısmı iyi yapmak gerekirki bobin katları düzgün olsun bunun dışında önemli bir mekanik kısım yok.

mustafacan

Saat demo imiş belli bir süreden sonra çalışmıyor kaynak kodlar varmı acaba Mehmet Taştan bey!
ve sanırım bu boarda yazıda yazılabilir.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!