USTALAR çooooooooookk acil yardımlarınızı bekliyorum...

Başlatan mikro29, 10 Aralık 2005, 09:55:23

mikro29

ustalar ilginize çok teşekkürederim....
pic'i pt2213 veya pt2258 ile nasıl haberleştirebilirim....
yardımlarınızı bekliyorum

armys2000

Sevgili picustam ben OG ustanın yaptığını kesinlikle ve kesinlikle yanlış bir yol demiyorum burda amaç hedefe gidecek yolları bulmak öğrenmek öğretmektir sanırım bu sitenin amacı bu olsa gerek burda herkes kendi bilgi ve becerisine göre izleyceği yolu seçer seçerken de tabiki maliyet ergonomiklik vs durumları göz önünde bulundurur.  Türkiyede mikro lar yokken de yapılıyordu hatta dünyada diyebilirsiniz malum bilirsiniz. Bu sitede eminim mikro ve program mantığını bilmeyen ama süper bir elektronik bilgisi olanlarda vardır. Bu arkadaşlarıda düşünmek lazım.  gelelim şu mikro ile tuş arasındfaki mesafeye tuş takımı illaki mikronun 1 kaç cm yanında olması mı gerekir o veya bu şekilde buton basıldı sinyalini güçlendirerekte gönderebilirsin tabii bunlar maliyeti arttırır. OG hocanın fikri burda en iyi çözüm ona lafım yok Amacım öğrenmek ve bildiğimi paylaşmaktır. ama kalkıp birisi derseki bana şu siztemi anlatın ama her ayrıntısına kadar o zaman kızarım NEden mi? hazırcılığı hiç sevmem eğer bir işi yapacaksan ilk önce araştırmayı bileceksin öğrenme hevesin olacak armut piş ağzıma düş olursa  hiç kimse birşey öğrenemez buda burda bulunmamızın mantığına ters olur. dikkat edersen yujkarıda verdiğim kod sadece ve sadece birşeylerin mantığını göstermektir  o arkadaş ta bir şekilde eminim birşeyler öğrenecektir. Nese konu uzadıukça uzar Herkesin düşüncesine doğru veya yanlış saygım var....

Ben olsam bu çalışmada OG hocanın çalışmasına benzer bir yol olan RS485 sistemini tercih ederdim her odaya ucuz birer mikro ve RS485 protokulunden oluşmuş bir network sistemi kurardım en azından ileriye yönelik bir upgrade olursa sistemi değiştirmeden yazılımla halleder durumda olurdum  

saygılarımla.......

recebcolak

mikro29 kardeş dsn dosyası veya devre şemasını vere bilirmisin teşekkürler.
ben herkesi sevdim bilmiyorum sevildimmi?

mikro29

savas1980

Slm bende bu projenin cok benzerini yapıyorum ama bende 3 adet 7 segment led var biraz aklımı karıstırıyolar  ;)  gerci deniye deniye bulcccam doğru yolu ama bazen cok sıkıntı veriyo bu projeyi 3 adet 7 segment led ile yapabilirmiyiz yoksa koklu degişiklikler gerekirmi?