İnternet sağlayıcısı tavsiyeleriniz?

Başlatan ziyaretci, 14 Aralık 2018, 17:25:33

ziyaretci

Varolan taahhütüm bitti, hattı kapattırdım. Varsayılan sağlayıcım ile devam etseydim, en düşük paketleri olan 65 TL ile başlayacaktım, yeni taahhüt için.

Alt yapı desteğim 14Mbps(adsl), yani en fazla alacağım paket 8Mbps. Üst limitim 50TL, yaptıkları jestlere göre biraz esneyebilir.

İşimi en çok görecek olan GSM operatörlerinin GSM şebekeleri üzerinden sağladığı internet. Sabit artık kısıtlıyor. Kullandığınız ve buna bağlı olarak önerdiğiniz şebeke üzerinden internet sağlayan firmalar var mı?

Limit minimum 20GB, AKK minimum 20GB.

Söz sizde.

erkan614

evde işde biraderde pederde yeryerde turknet akn yok vdsl 50mbps 1000dk telefon (hiç alo demedim)
64tl şuan
altyapı tt ve en önemli bomba müşteri hizmetlerinde insan yok :D artık bişekilde arıza kaydı açıyosunuz tt gelip yapıyor
4 senedir 1 kez arızaraporu bıraktım o da alarmın ip..liğinden

yılmaz_34

ben ttnet  kullanıyorum sınırsız  aylık 62 tl ödüyorum mecburen idare etmeye çalışıyoruz ama burda önemli olan telekomun alt yapısını kullanmayan bir internet sağlayıcısı kullanabilmek mesela  bir ara uydu net felan vardı oda büyük şehirlerde var heryerde yoktur..
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

muhendisbey

Mecburi ttnet kullanıcısıyım ama hiç memnun değilim. 24Mbit internet test sitelerinde o vadedilen hızları gösterse de sitelerde, ya da bağlantılarda bu hızı yakalamıyor. Fibernet altyapısı olduğu için de diğer sağlayıcılar (superonline) hizmet vermiyor. Duyduğumuz kadarıyla anlaşma yapmışlar, kim fiberi götürürse oraya diğeri fiber hattı döşemiyor ve hizmet vermiyor. AKN'nin kalkması ile gelecek yılın fiyatları ise tam bir fiyasko. Üzgünüm ama bu fiyatlarla ttnette kalmayı düşünmüyorum. 2019'un 3'ncü ayında taahhüdüm bitiyor.  Bu nedenle millenicom ya da turk.net'ten birisine geçmeyi düşünüyorum. O da olmadı mobil internete bağlayacağım bilgisayarları.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muhendisbey

Şimdi mobili bağlayıp test ettim. Avea ile 4.5'de (Turkcell çekmiyor) 6 Mbit indirme, 2 Mbit yükleme hızlarına eriştim. Ek masraf ödeyeceksem mobile ödeyip oradan kullanabilirim. Eve de cloud bir sistem bağlayarak oradan indirme merkezi yönetim sistemi yapabilirim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ahmet2017

turknet 65 TL, 35 MBit , 1000dk da telefon, tek sıkıntısı bir sorun olduğunda bir şekilde online sisteme bağlanıp mesaj bırakarak talepte bulunmanız ve telefonla müşteri hizmetlerinin olmaması, bugüne kadar neredeyse hiç sorun yaşamadık, yaşayınca da ilk iş gününde geldiler ama yine de kefil değilim.