1117 5V regülatör neden arızalanır?

Başlatan certy, 08 Ocak 2019, 19:07:20

certy

Bugün hurda bir kart üzerinden söktüğüm 1117'yi denedim. Gayet güzel çalıştı. Isınma yok denecek kadar az. Sorunun 1117'lerde olduğu kesinleşti. Bozulanlar pek patates gibi durmuyor. Sayın @RaMu 'nunda dediği gibi sanırım pin sıraları farklıydı görünürde aynı malzeme olmasına rağmen.
TA1USS

ahuramazda

Tüm patates üreticileri ams basıp, sürüyorlar piyasaya. Benim de başım çok ağrıdı zamanında. Onsemi'nin üretimini kullandım 1000 adet kadar hiçbir problem yaşamadım.

Murat Mert

Alıntı yapılan: certy - 09 Ocak 2019, 18:20:29Bugün hurda bir kart üzerinden söktüğüm 1117'yi denedim. Gayet güzel çalıştı. Isınma yok denecek kadar az. Sorunun 1117'lerde olduğu kesinleşti. Bozulanlar pek patates gibi durmuyor. Sayın @RaMu 'nunda dediği gibi sanırım pin sıraları farklıydı görünürde aynı malzeme olmasına rağmen.

Ürünün pin sıralarında sıkıntı olabilir. Bende sot23 kılıf aldığım opampın satıcının sitesindeki pdf göre çizimini yaptım kartı montajladım çalışmadı opamp 10 sn de yandı opamp yokken sıkıntı yok. beslemeler tamamen ters çıktı (+) ve (-) pinleri ters. Ürünü yayınlarke sonunda ki R ve T harfleri yanlış. Firmayı aradım bilgilerin yanlış olduğu kartların yandığı söyledim yenisini yollayalım dediler ama aynı ürün :)))) atlatma zıplatma ile hallettim artık.
mert07