pic ile ogrenen kumanda yapalım_hlp

Başlatan melihserdar, 15 Aralık 2005, 23:21:49

melihserdar

arkadaslar,sayın pic ustadları

pic ile ogretilebilir yani bir kac farklı kumandanın istenilen fonksiyonlarını alıcı gozu ile yukleyip tek bir kumanda olarak kullabilecegimiz bir cihaz yapamaz mıyız?.Bir zamanlar boyle bir kol saati vardı.

bu konuda bilgisi ve fikri olanlar lutfen yardım bekliyoruz.

nuri2978

evet arkadaşım boyle birşey yapılabilir hatta ben bi ara ona benzer bişi yaptım...
Öncelikle TK19 gibi alıcı ile gelen kodu entegrenin eepromuna yazdıracaksın..Sonra tabiki bunları göndermek için keypad (tuştakımı) nada ihtiyacın var... Birde devrene IR ekle....Kaydedilen kumanda kodlarının hepsine bir tuş ver ve otuşa basıldığında o kodu yollasın...
Birde silme tuşu koy eepromda ki kodları silmek için...Devreye birazda görsellik katayım diyorsan bir de lcd ekle LCD ye menü özellği kat...
İsteğin silme tuşu ekle ve lcd den silmek istediğini sec ve sil hepsini silmek zorunda değilsin sana kolay gelsin umarım yardımcı olmuşumdur...
Benimle gel arkadaşım gel ve sonu gor

mert3162

eğer öğrenmek  istiyorsan arkadasa katılıyorum tk19 la bende çalışmıştım

gerçekten guzel bir ır alıcı

ayrıca içine kodları koyup

srekli programı taratıracaksın sonrada tusa basıldığı anda butun kodlar gidecek hangi kod uyumlu ise o kod işlev yapacak

yani sen butona basacaksın program hızla tarıyacak o an ordaki televizyonun kodu hangisiyse o sadece kendi kodunu alacak

bu nerden cıktı derseniz

adamın biri bi kumanda yapmış
hiç programlanladan direk basınca alayını kumanda edebiliyordu

nasıl olduğunu sordum 20 MHZ kullanıyormuş
yani mesela 10 kumanda bilgisi yuklediniz volume + ya bastınız
atıyorum

kum_volume = 12543        beko

kum_volume1= 12568       vestel
kum_volume1= 12523       arçelik

gibi program bu üçünü sürekli tarıyor karsısında hangi televizyon war ona bakmıyor

üc koduda yolluyor

hangi televizyon warsa o kendine göre kumanda oluyor ,

tabi bi ornek
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan