FT232BM alalım mı?

Başlatan CaFFeiNe, 20 Aralık 2005, 01:01:55

Gerok

Alıntı yapılan: "CaFFeiNe"@katana

PL2303 ü istanbul'da nereden alabiliriz?

@gerok

FT232BM yi hangi dükkandan alabiliriz?

özellikle PL2303 ilgimi çekti fiyatı çok uygun

teşekkürler

Ben FT232BM yi altan elektronik ten aliyorum PL2303 ü bilmiyorum belki o da vardır.
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

bcavlak

Merhaba arkadaşlar.
Herkes bir şeyler yazıyor bulduk fiyatı bu deniyor.Ama maalesef sonuçta bir yere varılmıyor.Ben Antalyalıyım ve burada bu tür malzemeler bulmak imkansız.Nede olsa turizm daha ön planda.her neyse f232 veya pl2303x her hangi usb arabirim İC de olabilir.Lütfen bulan ve kesin fiyatı bilen varsa yardımcı olsun da sipariş edelim.En kötü ihtimalle 10-20 ytl harcamış oluruz ama en azından çaba göstermek gerekli.Ben yurtdışından sipariş edip getirtebilirim ama kargo ücreti yüksek oluyor.Ayrıca bu board üzerinde bu tür malzeme alıp verebilmeliyiz.Biz burada chat yapmıyoruz ki.Lütfen profesyonel gibi düşünelim.
kolay gelsin herkese.
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

CaFFeiNe

@katana

pl2303 ü öğrenebildinmi?

mesmert

gerok arkadaşım altan elektronik yeri veya telefonu yazarsan sevinirim.

kolay gelsin

Gerok

Altan elektronik telefonu 0212 243 13 95  
yeri karaköy pasajı no. 32 de
ben daha önce FT232BM yi burdan aldım ellerinde var 7 euroya satiyorlar  PL2303  sordum yokmuş
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

balkes10

elinizde pic 16f628 li programlayıcının pcb ve hex i varsa gönderir misiniz..
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

balkes10

sayın katana
pl2303 pic programmeri deneyebildiniz mi

cozturk

Ben yaptım.  pl2303 kartından 3pin alıyoruz. tx rx ve dtr.  Bir de 5 volt ve GND

max 232, kondansatörleri vs hiç birine gerek yok. DTR reset için kullanılan diyotlara da gerek yok . 6MHz xtal gene takılacak. pic için gerekli . PL nin kristali zaten kendi kartında var ve 12Mhz okuısmı bizi ilgilendirmiyor.

5 voltu direk usbden aldım 13 voltu ise bu 5 volttan mc34063 ile yükselltim . onun pcbleride orijinal appnotta var. ancak g. besleme direncini çıkış 13 volt olacak şekilde ayarlamak gerekiyor.
34063 hesaplayıcı:
http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/index.shtml

Yalnız dikkat edilecek konu var: devreyi sadeleştirirken IC vs kondansatörler i takmıyoruz.  bunları yaparken gerekli atlamaları da unutmamak lazım. bir de 6Mhz kristalin altında yol var bizim yeşil kaplaması olmayan pcblerde bu yol kristalin şasesi,ne değiyor. ben onu kestim alttan bağladım.

ZIFi lehimlemek zor. çünkü takıldığı zaman üstten lehim yapılamıyor. delikiçi kaplama gerekir. bunu da zifi yerine takmadan önce kıl gibi ince telleri deliğin içinden lehimleyerek sağladım. Tabi delik dolmayacak sonradan zif girecek. Neden çizimi bedava yayınladıkları şimdi anlaşıldı. hazır kart satmak için.

kartları tek kutuda birleştirdim pcb çizmedim. PL2303 ile yapılan harici besleme gerekmeyen k149bc usb programlayıcı. resmi aşağıda

Alıntı yapılan: "balkes10"devre şeması veya pcb varsa gönderir misiniz
Alıntı yapılan: "cozturk"onun pcbleride orijinal appnotta var.

balkes10

devre şeması veya pcb varsa gönderir misiniz

CaFFeiNe

Veli B.

Bana iki soru var ve ne yazık ki işlerimin yoğunluğundan dolayı ikisinede bakamadım.PL2303 için adresi sanırım yarın öğrenebileceğim.Deneme için ise işlerimin hafiflemesini bekliyorum ki sanırım yılbaşı sonrasına kaldı.

gosub

Alıntı yapılan: "Gerok"
Alıntı yapılan: "CaFFeiNe"@katana

PL2303 ü istanbul'da nereden alabiliriz?

@gerok

FT232BM yi hangi dükkandan alabiliriz?

özellikle PL2303 ilgimi çekti fiyatı çok uygun

teşekkürler

Ben FT232BM yi altan elektronik ten aliyorum PL2303 ü bilmiyorum belki o da vardır.

Arkadaşım PL2003 ve 2303 bunların ikiside aynıdır Bu bahsettiğimiz kabloyu bulmakta zorlandığın kanısındayım...

NOKIA 61xx 72xx ve vs. model gsm telefonların data aktarım kablosudur.
Bu kabloyu tüm telefon ve aksesuar satan iş yerlerinden temin edebilirsin.

Kabloyu DKU-5 olararak istersen her yerden bulabilirsin .

Max fiyatı 7.5 $

SAYGILARIMLA
ELEKTROSERVİS                         TEKNİK                                    SERVİS                                               HİZMETLERİ

bcavlak

Merhaba Arkadaşlar,
Ben DKU-5 uyan modelden aldım ancak içini zor bir şekilde söktükten sonra TUSB3410 entegresini gördüm.Araştırdım ancak 8052 işlemci çekirdeğine sahipti ancak biraz daha kurcalarken bozuldu.neyse hepsinin içinden aynısı çıkmadığı kesin. Ama ben Ft232BM modelinden 15 adet kadar 7$ ücret karşılığında 1 haftaya kadar getirteceğim.İsteyen varsa bilgi versin.En iyisi Bu çünkü.
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

mmengi

sendekide şansızlıkmış  :(

Ben tahtakaleden aldım 2-3 farklı model siemens c62 için olanlardan içlerinden pl2303 çıkmıştı.

mhk

Buda benim aldığım. Sanırım panasonic için olsa gerek. Altta bulunan siyah kutuda, PL2303 kartı mevcut.açılıp tarafımdan kontrol edilip basit bir program ile testi gerçekleştirilmiştir. :) İçerisindeki cd ile sürücüsü yükleniyor. Bundan sonra seri portu olmayan bilgisayarlarda seri port varmış gibi davrandırıyor :lol:
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana