FT232BM alalım mı?

Başlatan CaFFeiNe, 20 Aralık 2005, 01:01:55

bcavlak

Sağolun arkadaşlar resim için.
Artık FT232 BM getirttim şu an elimde bir kaç adet var.
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

fsan

Alıntı yapılan: "cozturk"Ben yaptım.  pl2303 kartından 3pin alıyoruz. tx rx ve dtr.  Bir de 5 volt ve GND

max 232, kondansatörleri vs hiç birine gerek yok. DTR reset için kullanılan diyotlara da gerek yok . 6MHz xtal gene takılacak. pic için gerekli . PL nin kristali zaten kendi kartında var ve 12Mhz okuısmı bizi ilgilendirmiyor.

PL2303 ile yapılan harici besleme gerekmeyen (K182) usb programlayıcı

@cozturk
ustat merhaba, bir SMD PIC-16f628 var, bunu ICSP olarak programlamam gerekiyor. (laptop ile; harici besleme olmadan)

Yukarida belirttigim gibi bir usb<-->rs-232 kablo söktüm icinde pl2303x ve birkactane daha entegre var.

Kitsrus k182, bu semadaki yöntem ile 13V elde edip; pic programliyor.

Bende senin deneyimlerinden faydalanip, söktügüm kablodaki pl-2303 USB kismini bu resimdeki devreye adapte etmek istiyorum.

Semada UTX, URX ve MCLR herhalde seninde yukarida bahsettigin gibi pl-2303 kartindaki tx, rx ve dtr pinlere baglanacak, dogrumu?  

Saygilar..

bcavlak

Merhaba,
Ben #caffeine nin K128 programlayıcının proteus ile çizilmiş şemasını yaptım. K128 Board olarak tanıyor ancak picleri okumuyor. Vpp 12,75 Volt çıkıyor. Bütün bağlantıları malzemeleri kontrol ettim ama bir çözüm bulamadım. Bu bord da bir püf noktası olabilir mi?
Ayrıca ben Bir Türk firmasından FT232BM chipini 4,75 dolara getirttim.
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

CaFFeiNe

http://rapidshare.de/files/10049262/k128.rar

bu dosya içerisinde benim programlayıcının resimleri var ve hala üzerinde ZIF soket yok pici protoboarda takıp RB6,RB7,MCLR,VDD,VSS uçlarını bağlayıp problemsiz programlayabiliyorum bu şekilde problem olmaması lazım
sen ZIF soket ile deniyor ve programlayamıyorsan eğer belkide ZIF soket ile ilgili olan kısımları yanlış çizmiş olabilirim (hiç ihtimal vermiyorum ama bir kontrol et bakalım)