AMPLİFİKATÖR için yardım

Başlatan 17ergun, 21 Aralık 2005, 08:36:57

17ergun

arkadaşlar
1-  receverdan gelen dijital sesi AMPLİFİKATÖR ile haporlörlere  dinleyebilirmiyim

2-  müzik setlerindeki AUX/VİDEO ses girişinin devre seması lazım bana  bunu temin ederseniz sevinirim

ilyas

1- Direk dinleyemezsin çünkü yazmışsın kendinde dijital ses diye. (optik çıkışı kasdediyosan eger)

2- Bunu biraz daha açarmısın yani aux devresinden kastın nedir. Yapacağın bir amplifikatöre Aux (harici) girişmi eklemek istiyosun mesela?
[email]turkilyas@hotmail.com[/email] [email]turkilyas@gmail.com[/email]

munzur

1-Receiverin arkasındaki optik çıkışi zaten kasik AUX/VİDEO girişine bağlayamazsın
2-Receiverin arkasındaki LİNE OUT "R"  "L" çıkışlarını müzik setinin AUX girişine bağlayabilirsin.
Alıntı Yap2- müzik setlerindeki AUX/VİDEO ses girişinin devre seması lazım bana bunu temin ederseniz sevinirim
Sitede STK veya TDA ile yapılmış  bir sürü var şemalar. Birazcık araştır buursun.
İki yumurtayı birbirine vurun sadece biri kırılır. [email]smunzur@gmail.com[/email]

fatihsatir

Selam arkadaşım ilk önce şunu söylemek isterimki receiverin arkasındaki digital çıkışı kasik AUX/VİDEO girişine bağlaman mümkün değildir. fakat şunu yapabilirsin, arkadaşımın dediği gibi alıcının arka kısmında "line out R / L" çıkışlarından müzik setinin arkasındaki AUX'e bağlayabilirisn..

İyi çalışmalar diliyorum sana..
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!