2 bass cıkısı ve arttırıcı?

Başlatan mau2002, 25 Aralık 2005, 21:33:58

mau2002

amfi yapmak istiyorum sole 2 tane bas 2 tane kolon yuksek guclu basları iyi veren ton kontrol deversi bide fazla olmasa kumandası olsun 8O

elektro_ery

Ton Kontrol olarak kendi Arşivimden Bir kaç Devre Vereyim.
Amp için bilgi veremicem belki öle devre vardır ama biraz zor bulursun istersen birde www.eproje.com a yayınla

Download-Link: http://rapidshare.de/files/9815620/Ton_Kontrol.rar.html

iyi çalışmlar kolay gelsin...
[/URL]

mau2002

valla bir elektronikci olarak(lise) utanıyorum ama sese sitemlerine ilgim olmadı belki ondandır yinede sorayım
simdi elimdeki amfiye  once  eq yu mu ton konrol devesini mi bağlıcam yani sıralama nasıl bide subwofer aktifwofer nedir nereye bağlanır

sebo

eger basit olarak baslamak istiyorsan sana stk entegresi ile öneririm bunlarin hem yapmasi kolay hemde güzel bass vuruyorlar ve maliyetleride o kadar yüksek değil. (ben 6 yıldır kullanıyorum sadece hoparlörleri patlatıyo) ve kısadevre olayında transistörlere ve mosfetlere göre daha i kolay yanmazlar.

sebo

eq ve ton kontrol zaten hemen hemen aynı şey sen onlardan birini bağlarsan yeter örneğin ton kontrolü bağla zaten eq nun üzerinde ses yükseltip kısma yapamazsın. yalnızca sana 4 tane yükselteç devresi gerekli bunlardan 2 tanesini örneğin 100W sağ ve sol hoparlör olarak düşün. bunlari normal kabinlere bağlarsın ve ton kontrol ile kontrol edersin. diğier ikisini ise 150 W civarı öneririm. 150w lık olan yükselteçlerin girişinde bas filitresi kullanırsın ve sadace çıkıştan bass elde edersin böylece çok kaliteli bas alırsın. eğer eq ve ton kontrolü aynı anda kullanırsan harmonik olayı biraz daha artar (ses ile oynarken)

mau2002

sağol sebo bunların devrelerini verirmisin